Subaru CEO’su Biden’ın hedefini ‘iddialı’ gördü

Subaru CEO’su Tom Doll, ABD Başkanı Biden’ın 2030’a kadarki EV hedefi hakkında bir açıklama yayınladı.

Subaru of America CEO’su ve Başkanı Tom Doll , Facebook üzerinden Başkan Biden’in 2030’a kadar araçların yüzde 50’sinin EV teknolojisinden faydalanması gerektiği emrinin iddialı olduğunu belirten bir bildiri yayınladı. Automotive News’in bildirdiğine göre otomobil üreticileri GM, Ford ve Stellantis ortak bir açıklamada “2030 yılına kadar ABD’deki yıllık elektrikli araç hacminin yüzde 40-50’sini elde etmeyi” hedeflediklerini doğruladılar, ancak Subaru böyle bir taahhütte bulunmadı.

Tom Doll, “Subaru, Biden-Harris İdaresi’nin , araçların elektrifikasyonunu teşvik eden, ekonomik büyümeyi teşvik eden ve yeni işler yaratan politikalarla ilerleyerek iklim değişikliğini ele alma kararlılığını takdir ediyor.” dedi.

2023 SUBARU SOLTERRA TAMAMEN ELEKTRİKLİ OLACAK

Subaru, “Çalışanlarımız ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 630’dan fazla perakendeciyle birlikte, ulaştırma sektörünü sıfır emisyonlu bir geleceğe dönüştürmek için 2030’daki iddialı hedeflerine ulaşmak için İdare ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyor.”

Tamamen yeni Subaru Solterra tamamen elektrikli SUV 2023’te geliyor. Tom Doll geçen yıl bir röportajda, “Toyota ile ortaklığımız sayesinde birkaç yıl içinde (tamamen elektrikli) bir SUV tanıtacağız. Bununla ilgili ayrıntılar hakkında çok fazla konuşamam ama söylemeye gerek yok, bizim için harika bir elektrikli araç olacak ve ilk tamamen elektrikli aracımız olacak.”

Tom Doll ayrıca, otomobil üreticisinin 2025 ortalarından 2030 modellerine kadar bir tümü elektrikli araç serisine sahip olacağını söyledi. Bu tamamen pille çalışan bir dizi anlamına gelmez. Subaru, mevcut dört tekerlekten çekişli model serisine daha fazla hibrit ve plug-in hibrit modeller getirmeyi planlıyor.

Subaru, 2030’ların ilk yarısına kadar dünya çapında “sadece elektrikli araçlar satmak” için bir hedef belirledi. Muhtemelen Toyota ile olan ortaklığından gelen hibrit ve plug-in hibrit teknolojisi olacak. Subaru onlara “güçlü melezler” diyor.

Subaru, Toyota’nın dört tekerlekten çekişli Forester, Outback, Crosstrek ve Ascent SUV’larından oluşan “tamamen elektrikli” bir ürün yelpazesini getirme konusundaki liderliğini takip ediyor. 2030 yılına kadar Subaru, modellerinin yüzde 50’sini tam elektrikli kullanmayacak. Hibrit ve plug-in hibrit modeller olacak.

SUBARU 2023 SOLTERRA’YI NE ZAMAN SUNACAK?

ABD’deki müşteriler, tamamen elektrikli 2023 Subaru Solterra’nın bu kışın başlarında görücüye çıkmasını ve 2022 yazında ABD’deki Subaru showroomlarına inmesini bekleyebilirler.

Subaru of America, 2024’te yeni nesil Subaru Forester’ı, 2024’te Ascent SUV’u ve 2025’te Outback’i yeni hibrit teknolojisiyle tanıtacak. Subaru of America, 2030’ların başına kadar yeni Forester, Outback, Crosstrek ve Ascent elektrikli modellerini piyasaya sürmeyecek.

Biden’ın hedefi yasal olarak bağlayıcı değil ve Subaru, tamamen elektrikli bir ürün yelpazesine yönelik muhafazakar planını takip edecek. Subaru, mayıs ayında elektrifikasyonu daha da teşvik edecek organizasyonel değişiklikleri duyurdu. Subaru yavaş bir yaklaşım sergilerken, 2023 Subaru Solterra EV SUV, tamamen elektrikli bir ürün yelpazesi geliştirmenin ilk adımı. Bu durumda Biden Yönetimi’nin istediği kadar hızlı olmayacak.

Bir cevap yazın

Contact Us