Subaru, 248 Impreza’yı geri çağırdı

NHTSA, Subaru’nun sınırlı sayıda 2021 Impreza aracında geri çağırma gerçekleştirdiğini duyurdu. Geri çağırma 25 Şubat 2021 ve 9 Mart 2021 arasında üretilen 802 aracı kapsıyor. Ayrıca, geri çağırma Impreza’nın bazı dört kapılı versiyonlarını ve arabanın bazı station wagon versiyonlarını da kapsıyor.

PDF), etkilenen araçlar ara elemanda alt kumanda kolu bağlayan ek yerinde uygunsuz kaynak ile sol ön alt kontrol kolu ile donatılmış olabilir. Subaru, arızalı alt kontrol kolu LOT numarasını araç üretim kayıtlarına kadar takip ederek potansiyel olarak etkilenen araçları tanımlayabileceğini söylüyor.

Subaru ayrıca, geri çağırma kapsamında olmayan tüm araçların farklı bir LOT numarasına sahip bir ön alt kontrol koluna sahip olduğunu da belirtiyor. Geri çağırma kapsamındaki Impreza dört kapılı araç sayısı 248’dir. Etkilenen Impreza istasyon vagonu araçları, yukarıda bahsedilen dört kapılı versiyonlarla aynı sorundan muzdariptir. Bununla birlikte, istasyon vagonu modelleri 26 Şubat 2021 ile 9 Mart 2021 arasında inşa edildi ve 554 potansiyel olarak etkilendi.

Geri çağırmanın nedeni, araç sahibi aracı sürerken alt kontrol kolunun traversten kısmen ayrılması durumunda olası bir kazadır. Bu, lastiğin tekerleğe iyi bir şekilde çarpmasını sağlayarak kontrol kaybına ve çarpışma riskinin artmasına neden olur. Arızalı parçaya neyin sebep olduğuna gelince, Subaru, kontrol kolu montaj hattındaki ekipmanın hasar gördüğünü söylüyor.

Hasarlı ekipman, kaynak torçundaki parça çıkarma çubuğunun temasına neden oldu ve kaynak torçunun uygun kaynak yolunu izleyememesine ve bu da bağlantıda eksik bir kaynak yapılmasına neden oldu. Potansiyel olarak etkilenen tüm araçlarda, Subaru bayileri sol ön alt kontrol kolundaki LOT numarasını kontrol edecek. Belirli bir lot numarası aralığındaki tüm parçalar için parça ücretsiz olarak değiştirilecek. Subaru ayrıca fabrikadaki ekipmanın 17 Şubat’ta tamir edildiğini de belirtiyor.

Bir cevap yazın

Contact Us