Stellantis, kendi tasarım evini açıyor

Stellantis kendi tasarım evini açmayı planlıyor. Evi, Klaus Busse ve Arnault Gournac tarafından yönetilmesi planlanıyor.

FCA ve PSA’in birleşmesi ile oluşan Stellantis, ortaya çıktığı günden beri otomobil piyasasını değiştirmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük dördüncü üreticisi bu kez de kendi tasarım stüdyosunu kurarak üçüncü parti şirketlere tasarım desteği vereceğini açıkladı.

Bu yeni stüdyonun, yaklaşık dokuz senedir aktif şekilde çalışan Peugeot Design Lab’in tecrübesinin üstüne kurulacağı resmen doğrulandı. Maserati, Jeep, DS Automobiles ve Lancia gibi markalara odaklanacak olan bu yeni stüdyo, Klaus Busse ve Arnault Gournac gibi önemli isimler tarafından yönetilecek.

Klaus Busse şu anda Maserati ve Jeep Avrupa’nın baş tasarımcısı olarak görev yapıyor. Stüdyonun açılması ile birlikte ise Stellantis Design Studio’nun baş tasarımcı koltuğuna oturmuş olacak tecrübeli isim. Stüdyonun markalar ile iletişimini denetleyecek Busse, aynı zamanda danışanların tasarım dillerinin geliştirilmesinden sorumlu olacak.

Eski bir Peugeot Design Lab üyesi olan Arnault Gournac ise direkt olarak yeni stüdyonun başına getiriliyor. Stüdyodaki en yetkili isim olacak Gournac, bu durum hakkında şu ifadeleri kullanıyor: “Marka portföyümüze bakıldığında Stellantis bünyesinde pek çok heyecan verici ve şık model bulunduğunu görüyoruz. İşte biz de bu enerjiyi alarak dünya çapındaki ortaklarımıza yansıtmayı hedefleyeceğiz. Onların tasarımlarını ve markalarını yeniden oluşturarak başka bir seviyeye çıkartacağız.”

Bir cevap yazın

Contact Us