SP Chaos 2022 – 3000 beygirlik süper otomobil

Gelecek en yeni süper otomobil, tüm arabaları geride bırakacak. Hem motor gücü ve performansıyla hem de fiyatıyla rekor üstüne rekor kıracak. Yunanistan’dan bir spor otomobil olan La Chaos ve genç üretici SP Automotive’in ilk modeli: SP Chaos 2022.

SP kesinlikle bu evrende güvenilirlikten yoksun değildir, çünkü ana şirketi SP Group gelişmiş malzemelerde uzmanlaşmıştır. Havacılık, savunma veya tıp gibi alanlar için çeşitli parçalar tasarlar ve üretir. Muhtemelen süper arabalara, hiper arabalara ve hatta mega arabalar üretmeye de başlayacak.

SP Chaos 2022, bir ultracar ile daha da ileri gitmek istedi. Ancak pazarlama departmanları tarafından sıfırdan icat edilen bu sözde segmentler arasındaki sınırları tanımlamak zor olduğu için, SP Chaos’un yine nefes kesici performans sergileyen bir başka süper otomobil olduğunu söyleyelim. SP Chaos’un ilk kez 2022’de, hiçbir türden taviz vermeyen otomotiv mekânı Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılması gerekiyordu, ancak İsviçre etkinliğinin iptal edilmesi nedeniyle, ortaya çıkışı kasım ayını buldu.

SP Chaos 2022

SP Chaos 2022 dehşet motor gücü ve tasarımı

Bilim kurgu filmlerinden ilham alan çok fütürist bir görünüme sahip bu coupe, “temel” modelde 2049 beygir gücü ve 1389 Nm tork üretiyor ve geliştirmesi beklenen 4.0 litrelik çift turbo V10 ve 3.065 beygir gücü ile güçlendiriliyor.

SP Chaos 2022, 100 km/s hıza 1.55 saniyede, 0’dan 300 km/s hıza ise 7.1 saniyede çıkabiliyor.

SP Chaos sanıldığının aksine küçük bir araba değil, tam tersine cömert boyutları sergiliyor, bu durumda 5.05 metre uzunluğunda ve 1.12 metre yüksekliğinde ve 2.07 metre genişliğinde. 21 inç ön ve 22 inç arka jantlara oturur.

SP, özellikle “havacılık teknolojilerinden kaynaklanan en pahalı malzemeleri” kullanarak, bu modeli inşa etme araçlarından taviz vermedi . Titanyum, karbon fiber, Zylon (özel hafif ve güçlü bir polimer), Kevlar ve Inconel egzoz sistemi gibi malzemeler SP Chaos’un birkaç öğesini oluşturuyor.çeride, birkaç ajur 3D baskılı parça ile bütün oldukça soyulmuş. Ferrari veya Porsche’deki diğer bazı spor arabalarda olduğu gibi, yolcunun da gözlerinin altındaki küçük ekranı görme hakkı vardır.

Çalıştırma prosedürü, parmak izi ile gerçekleştirilebildiğinden özeldir ve sürücünün belirli biyometrik sinyalleri, örneğin aşırı stres durumunda, örneğin otomobilin davranışına uyum sağlamak için sürekli olarak kontrol edilir.

Hem performansıyla hem de fiyatıyla rekor kıracak

Teknik sayfanın birçok unsurunun tamamlanması ve doğrulanması gerekiyor, ancak 2019’da otomobilin geliştirilmesine başlayan Yunan girişimci Spyros Panapoulos’un hırslarını baltalayacak hiçbir şey yok, çünkü rekoru bir turda kırmayı hedefliyor. Bugatti Chiron Super Sport 300+ hız rekorunu kırmayı ve 500 km/s sınırını geçmeyi umuyor .

Yunanistan’da üretilecek olan Chaos’un ilk teslimatlarının 2022’nin başlarında başlaması gerekiyor. Markaya göre her kıta için yirmi kopya planlanıyor, Earth versiyonu 5,5 milyon Euro ve Zero Gravity versiyonu için 12,4 milyon Euro olacağı düşünülüyor.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us