Skoda Slavia hakkında bilmeniz gereken 5 şey

Yeni Skoda Slavia, 2022’nin başlarında piyasaya sürülecek. İşte Skoda’nın yaklaşan bu yeni sedanı hakkında bilmeniz gereken her şey…

Skoda, yeni Slavia sedanını bu yıl içinde tanıtacak. Yerelleştirilmiş MQB-A0-IN platformuna dayanan, henüz ortaya çıkmamış olan Skoda Slavia, Hindistan’da test edilirken görüntülendi. İşte yaklaşmakta olan Skoda sedandan bekleyebilecekleriniz.

 

YENİ BİR KİMLİK

Slavia ile Skoda, Rapid değişimi için Hindistan pazarında yeniden başlamak istiyor. Slavia adı, yakın zamanda şirket tarafından Hindistan için yaklaşan sedan için doğrulandı.

 

MEVCUT NESİL SKODA RAPID’DEN DAHA BÜYÜK OLACAK

Skoda Slavia’nın yaklaşık 4.480 mm uzunluğa sahip olması muhtemel ve bu da onu mevcut nesil Rapid’den (4.413 mm) önemli ölçüde daha uzun hale getiriyor. Yeni nesil Rapid’in de piyasaya çıktığında segmentteki en uzun dingil mesafesine (2.651 mm) sahip olması bekleniyor. Dingil mesafesi, yolcuların gerçekten esnemesi için bolca diz mesafesine dönüşmeli ve yeni Rapid de 50 mm daha geniş olacağından, kabin genel olarak daha geniş olacak. Ayrıca yeni Rapid 520 litrelik büyük bir bagaja sahip olacak ve bu da onu sınıfının en iyisi yapacak.

Stil açısından, 2022 Skoda Slavia, yeni nesil Skoda ızgara, keskin kesimli LED farlar ve akıcı bir tavan çizgisine sahip olacak. Yeni 2022 Skoda Rapid, gövde panellerinin çoğunu kardeş otomobili VW Virtus ile paylaşacak ve temel profili benzer olacak olsa da, aynı zamanda kendisine bir kimlik kazandıracak birçok yeni parçaya sahip olacak.

ZENGİN ÖZELLİKLER

2022 Skoda Slavia ekipmanla dolu olarak gelecek. Kablosuz şarj, ‘My Skoda’ bağlantılı araç teknolojisi, yeni ‘Play’ dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi, kuş tüyü dokunuşlu AC kontroller, deri döşeme, havalandırmalı koltuklar, dijital gösterge paneli, yüksek özellikli bir ses sistemi gibi özelliklere sahip olacak.

Uzaktan motor çalıştırma, uzaktan AC çalıştırma ve panoramik sunroof paketin bir parçası olmasa da, 2022 Rapid’in piyasaya sürüldüğünde sınıfının en donanımlı otomobili olmasını bekleyin.

 

SUNULAN İKİ TURBA BENZİNLİ MOTOR

Skoda Slavia, iki TSI turbo benzinli motorla güçlendirilecek. Birincisi 1.0 litre, üç silindirli TSI benzinli motor (EA211 ailesinden), 115 beygir gücü üretecek. 1.0 TSI, ön tekerlekleri 6 vitesli manuel şanzıman veya 6 vitesli tork konvertörlü otomatik şanzıman ile sürecek. Daha büyük motor seçeneği, 150 hp ve sağlıklı 250 Nm tork üretecek 1.5 litrelik, dört silindirli TSI motor olacak; bunun Skoda’nın sedan sınıfında lider performans göstermesi muhtemeldir. 1.5 TSI, hızlı değişen çift debriyajlı otomatik şanzıman ile gelecek.

 

2022’NİN BAŞLARINDA PİYASAYA SÜRÜLECEK

Skoda Slavia’nın 2022’nin başlarında showroomlara ulaşması bekleniyor. Model şimdiden birçok kez alay konusu oldu. Geniş kabini, daha lüks iç mekanları ve güçlü motorları ile Skoda, yeni sedanını da yeniden konumlandıracak. Rakipler açısından, yeni Slavia yaklaşmakta olan Volkswagen Virtus, Honda City, Hyundai Verna, Maruti Suzuki Ciaz ve Toyota Yaris ile rekabet edecek.

Bir cevap yazın

Contact Us