Skoda Kodiaq’ın en iyi özelliği

Eşsiz bir arabaya sahip olmak hemen hemen her araba tutkununun hayalidir. Geleneksel araçları kullanmaya alışkın kalabalığın içinde öne çıkmanızı sağlar. Ayrıca, benzersiz arabanız hakkında bilgi edinme şansına sahip olursunuz. Peki ya bu “benzersiz” araç bir Rus markasından gelen otomobillerden biriyse? Bunun yeni çağa ait bir dış cepheye ve yüksek teknolojili bir iç mekana sahip olduğunu hayal edin. Bu akıllara durgunluk vermekten başka bir şey değil. Pekala, sizi Skoda Kodiaq ile tanıştıralım.

Skoda Kodiaq, en azından şimdiye kadar otomotiv endüstrisinde daha az bilinen bir markanın en iyi SUV’larından biridir. Bu SUV, 2016’nın Top Gear’da “makul bir paraya satın alabileceğiniz en eksiksiz aile arabaları arasında” olarak etiketlendiği “Büyük Aileler için En İyi Araba” ödülü de dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

O zamanlar SUV kadar heyecan verici olan Kodiaq, şimdi daha yeni teknoloji özellikleri ve güvenlik ekipmanlarıyla güncellendi ve bu da onu ortalama bir muadil fiyatının çok altında benzersiz bir şey arayan müşteriler için uygun bir seçim haline getirdi.

2021 Skoda Kodiaq, dış tasarımından iç tasarımına kadar pek çok dikkat çekici özelliğe sahip. Peki en iyi özelliği ne?

YENİ 2021 SKODA KODIAQ HAKKINDA BİLDİKLERİMİZ

Tasarımdan başlayarak, 2021 Skoda Kodiaq SUV, anında güven ve güvenceyi ifade eden yeniden tasarlanmış ön ve daha keskin bir görünüme kavuştu. SUV toplam 3 donanım seçeneğiyle sunulur: Aktif, Hırslı ve Stilist. Tüm bu kaplamalar, ön ve arka apronda alüminyum efektli bir eleman ile birlikte gelir. Ayrıca, SUV’nin zarif yüzü, yeni bir kaput ve ona cesur bir görünüm kazandıran yeniden tasarlanmış bir ızgaraya sahiptir. Ön yüzde, kaplamalarda standart LED farlar ve mevcut LED Matrix farlar bulunur.

Yeni dış görünüm 20 inçe kadar yeni alaşım jantlar, yeni parlak siyah arka spoyler, yeniden şekillendirilmiş ön ve arka tamponlar ve özel Aero jantlar içeriyor. Kodiaq SUV’nin kardeşi olan KODIAQ RS, özel bir ön tampona sahiptir.

Skoda Kodiaq’ın içi, bir 21. yüzyıl SUV’sinde bulabileceğiniz tüm iyi teknolojilerle dolu. Muhtemelen sizi eğlendirecek ilk şey 10.25 inçlik bilgi-eğlence sistemi. Ayrıca ön paneldeki ve kapı panellerindeki dekoratif şeritleri ve kontrast oluşturan dikişleri de beğeneceksiniz. Oldukça fazla kargo taşımak için çok fazla iç alan ve 7 kişilik yükseltilmiş oturma kapasitesi (üçüncü koltuk sırasını katladığınızda) var. Ancak SUV, üçüncü koltuk sırası kullanımdayken pek çekici değil.

Koltuklardan bahsetmişken, yüksek kaliteli deri dolguludur ve masajın yanı sıra ısıtmalı ve havalandırmalı seçenekler sunar. Koltuklar, manuel olarak ayarlanabildiği ve hafıza fonksiyonu sayesinde sadece bir düğmeye basarak geri yüklenebildiği için çok esnektir. KODIAQ L&K’da standart olarak gelen mevcut 10 hoparlörlü Canton ses sistemi, pastanın üzerine krema gibi geliyor.

Kodiaq ile ilgili bir başka şaşırtıcı kısım da güç aktarma organı. Evrensel MQB platformunu temel alan Skoda Kodiaq, önden veya dört tekerlekten çekiş ile birlikte isteğe bağlı olarak manuel veya otomatik şanzımanlı hem benzinli hem de dizel motorları kullanır. Kaputun altında, Kodiaq, 240 beygir gücü ve 369 lb-ft tork üreten 2.0 TSI motor (Volkswagen EVO neslinden) ile donatılmıştır. Bu, Kodiaq’ı efsanevi yapan şeylerden biri olan olağanüstü bir sürüş yeteneği sunmak için 7 vitesli DSG ile birleşiyor.

Skoda Kodiaq, diğerleri arasında Kia Sorento, Mercedes GLB ve Land Rover Discovery Sport gibi lüks ve işlevsel SUV eşdeğerleriyle rekabet ediyor.

SKODA KODIAQ’IN EN İYİ ÖZELLİĞİ

Skoda Kodiaq’ın en iyi özelliği bilgi-eğlence sistemidir. Genel bir bakış olarak, bu sistem standart olarak Laura dijital sesli asistan, DAB teknolojisi ve isteğe bağlı çevrimiçi radyo istasyonları ile birlikte gelir. Entegre eSIM sayesinde Kodiaq’ın bilgi-eğlence sistemleri her zaman çevrimiçidir ve çevrimiçi istasyonlara erişmenizi sağlar. Ayrıca, Laura dijital sesli asistanı 15 dile kadar anlayabilir. Markaya göre dijital sesli asistan en akıcı cümleleri işleyebiliyor.

Dahası, bilgi-eğlence sisteminde haberler ve hava durumu gibi uygulamalar bulunur ve telefonunuzun takvimini SUV sistemiyle senkronize etmeye kadar gidebilirsiniz. Aracınıza uzaktan erişim sağlayarak kilitleyebilmenizi, konumunu kontrol edebilmenizi ve daha fazlasını sağlayan MyŠKODA uygulamasını da unutmayalım.

Toplamda, yaklaşık üç bilgi-eğlence sistemi vardır. Amundsen navigasyon sistemi ve Bolero bilgi-eğlence sistemi 8 inçlik bir ekran sunuyor. Columbus navigasyon sistemi ise 9,2 inç dokunmatik ekran ile donatılmıştır.

Bunun üzerine, dört farklı yapılandırılabilir düzende gelen 10,25 inçlik bir Sanal Kokpit vardır ve RS modeli daha fazla düzen sunar.

Bir cevap yazın

Contact Us