Skoda Enyaq iV Founders Edition piyasaya sürüldü

Skoda, şirketin “elektrik çağının” başlangıcını kutladığını söylediği Founders Edition adlı saf elektrikli Enyaq iV’nin yeni sınırlı sayıda sürümünü piyasaya sürdü.

Marka kuruluş yılına atıfta bulunarak aracın üretimini dünya çapında sadece 1.895 adet ile sınırlı tutacak.

Alıcılar, Arctic Silver veya Black Magic olmak üzere iki boya rengi seçeneğine sahip ve her Founders Edition, 21 inçlik alaşım jantlar, ön kanatlar için benzersiz bir rozet ve daha agresif tamponlar dahil olmak üzere modele özgü bir dizi tasarım değişikliği içeriyor.

Diğer stil değişiklikleri arasında yeni parlak siyah tavan rayları ve dış kaplama yer alırken, ızgara Skoda’nın 130 LED ışıklı arkadan aydınlatmalı Crystal Face ünitesi.

Bagaj kapağındaki yazı da renk şemasına göre farklılık gösteriyor. Gümüş arabalar parlak siyah rozetler alırken, siyah modeller bakır rozetler alır.

İçeride, her Founders Edition Enyaq, direksiyon simidi üzerinde, otomobilin yapı serisindeki konumunu belirten numaralı bir plaka alıyor. Alıcılar ayrıca alüminyum pedallar, akustik yan camlar ve konyak kahvesi borularla eşleştirilmiş siyah deri döşemeye sahip oluyor.

Enyaq’ın özel sürümü, Enyaq iV 80’in teknik özelliklerini temel alıyor. Alıcılar ön ve arka park sensörleri, arka görüş kamerası ve gizlilik camını standart olarak alıyor ve Skoda ayrıca kablosuz akıllı telefon şarj cihazı ve anahtarsız kilitleme de sunuyor.

82 kWh pil takımı (77 kWh kullanılabilir) ve arka aksa monte edilmiş 201 bhp elektrik motoruyla çalışır, bu 0-62mph’lik 8.2 saniyelik bir süre için yeterli.

Skoda, özel sürüm modelin maksimum menzilini resmi olarak onaylamadı, ancak aynı güç aktarma organına sahip standart Enyaq iV, şarjlar arasında 331 mil yol kat edebilir.

125kW DC hızlı şarj cihazına bağlandığında yüzde 80 şarj 38 dakika, AC duvar kutusundan tam şarj ise yaklaşık 13 saat sürer.

 

Bir cevap yazın

Contact Us