Skoda Enyaq Coupé planlanandan daha geç geldi

70.000 siparişle Enyaq, Skoda’nın gözünde iyi karşılandı. Marka şimdi bu başarıyı geliştirmek için hazırlanıyor. Bunu Enyaq serisini genişleterek değil, yeni bir gövde stili sunarak sağlıyor.

Ancak, ilk kopyanın sınırı geçmesi 2022’nin başına kadar sürecek. Yine de Skoda, Enyaq SUV ve Enyaq Coupé’nin tanıtımı arasında sadece birkaç ay olacağına söz vermişti. Bu arada, SUV varyantı birkaç aydır piyasada ama Enyaq Coupé henüz herhangi bir yaşam belirtisi vermedi. Üretici, kamufle edilmiş test arabasının fotoğraflarını dünyaya gönderiyor ve aslında tam kostümlü olarak göstermeden ikinci gövde varyantının teslimat programını açıklıyor. Arabadaki kamuflaj malzemesi, yeni gelenin hala saklambaç oynadığı anlamına geliyor, ancak elektrikli SUV Coupé, 2019’daki Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterildiği gibi sarı Vision iV konsept otomobilinde modellenecek.

YENİDEN TASARLANAN ÇİZGİLER

Büyük fark, komple arabanın arkasının tasarımıdır. Tavan çizgisi, B sütunundan sonra güçlü bir şekilde aşağı doğru eğim yaparak Enyaq’a vurgulu bir coupé çizgisi verir. Bu SUV’den daha güzel görünüyor. Bu aynı zamanda Coupé’nin daha az pratik bir bagaj alanına ve iç mekana sahip olduğu anlamına geliyor. Yine de, yeni üyeyi tercih edebileceğiniz sadece Coupé’nin tasarımı değil. Yeniden tasarlanan hatlar sayesinde Enyaq Coupé, elektrik motorunun enerji tüketimine yansıyan daha iyi bir aerodinamik şekle sahip. Tüketim rakamları SUV’den daha düşük. Enyaq Coupé tam dolu bir akü ile 535 kilometre mesafeye ulaşabiliyor. Bu, teknik olarak eşit SUV’nin elde ettiğinden daha fazla.

DAHA UZUN VE DAHA YÜKSEK 

Skoda, Enyaq Coupé’yi tam olarak 4.653 metre uzunluğunda yapıyor. SUV ile fark sadece 4 mm’dir. Sadece daha uzun değil, aynı zamanda daha yüksek. 1.617 metre ile tam bir milimetre eklendi. 1.879 metre genişlik ve 2.765 metre dingil mesafesi aynı. Bu boyutlar içinde Coupé, 15 litre kargo hacmi kaybeder. Beş kişilik versiyonda yük alanı 570 litredir.

 

Bir cevap yazın

Contact Us