Skoda, elektrikli bir Octavia düşünüyor

CEO Thomas Schäfer’e göre, Skoda yoğun bir şekilde bir E-Octavia düşünüyor. Ancak Schäfer, şimdiye kadar içten yanmalı motor ve plug-in hibrit olarak sunulan hacimli modelin 2025 yılına kadar tamamen elektrikli bir araç olarak piyasaya çıkmayacağını söylüyor.

Skoda patronu Alman iş dergisi Handelsblatt’a şunları söyledi: “Bu on yılın ikinci yarısında, markamızın çekirdeğini oluşturan, on yıllardır en başarılı modelimizin elektrikli muadili olan E-Octavia’yı yoğun bir şekilde düşünüyoruz.” Schäfer ayrıca, halihazırda duyurulan BEV’lerin piyasaya lansmanlarının, şirket haziran ayında yeni stratejisini açıkladığı zaman önerilenden daha hızlı olabileceğine dair raporu da sızdırıyor.

Üç ay önce Skoda, 2030 yılına kadar fiyat ve boyut açısından Enyaq iV’nin altına yerleştirilecek olan üç BEV modelini duyurdu. Handelsblatt’a göre bu üçlü “yakın gelecekte” gelecek. Bunlardan biri de VW ve Cupra markalarının planladığı gibi küçük bir elektrikli otomobil. Schäfer’e göre, şehir elektrikli otomobili 2025 veya 2026’da piyasaya sürülecek ve öncelikle “bağımsız, uzay odaklı bir araç konsepti” ile kendi grubunun rekabetinde öne çıkacak.

Bir cevap yazın

Contact Us