Skoda, artık sürdürülebilir malzemeler kullanacak

Skoda’nın teknik geliştirme departmanı, otomobil üreticisinin yeni Skoda modellerinin iç kısmında kullanmayı planladığı sürdürülebilir ve ekolojik bir malzeme yaratmak için Liberec Teknik Üniversitesi ile işbirliği yaptı. Malzeme, kapı pervazı ve gösterge panelindeki dekoratif dolgular gibi yerlerde de kullanılacak.

Skoda otomobillerinin iç mekanında sürdürülebilir malzeme kullanmak için patent başvurusunda bulundu.

Malzeme şeker pancarı hamurundan yapılacak. Skoda Auto’nun teknik geliştirmeden sorumlu yönetim kurulu üyesi Johannes Neft, markanın sürdürülebilirlik alanında lider rolünü üstlenmek istediğini söyledi. “Bu konuya bütünsel bir yaklaşım getiriyoruz ve araç filomuzun CO2 emisyonlarından çok daha fazlasını ele alıyoruz. Ayrıca ekolojik kaynaklı malzemeleri araştırmaya ve kullanmaya ve örneğin hindistancevizi lifleri veya pirinç kabuğu gibi malzemelerin gelecekte nasıl kullanılabileceğini araştırmaya odaklanıyoruz” diye ekledi.

Ekip, bunun için özel olarak hazırlanmış bir Octavia modelinde bu malzemelerin kullanımını deniyor. Gösterici modelin zemini ve sağ yan panelleri, iç mekanın engelsiz bir şekilde görülebilmesi için kaldırıldı. Yeni malzemeler, seri üretim modellerinde hangi eko-malzemelerin kullanıma uygun olduğuna dair doğru bir resim vermek için işlenecek ve test edilecek.

Bir cevap yazın

Contact Us