Sahibinden.com’da en çok ne ilanı verildi?

Yaz aylarının gelmesiyle tatile çıkmak isteyenler ve bu pazara yönelik olan ihtiyacın etkisi Sahibinden.com’daki ilanlara da yansıdı. Karavan ilanları sahibinden.com’da tavan yaptı.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından olan Sahibinden.com’da karavan ilanlarındaki artış otomobil ilanlarındaki atış oranını geride bıraktı.

Bir günde yüzbinlerce insanın uğrak e ticaret platformu olan Sahibinden.com aylık verilerini açıkladı.

Sahibinden.com verilerine göre dev platformda en çok ilan verilen vasıta alanı yine diğer aylar gibi otomobil oldu. Otomobil katagorisini sırayla minivan & panelvan, arazi/ SUV & pick-up kategorileri takip etti. Sıralamada sonunculuk ise motosiklet ve ticari araçlar da gerçekleşti.

SAHİBİNDEN.COM’DA LİDERLİK YİNE RENULT CLİO’DA
İkinci el araba ilanlarında en çok ilan verilen marka ve model sırlamasında ise Türkiye’de milyonlarca adet satılan Renault Clio birinci olurken onları alman otomobil markası Volkswagen Passat bir diğer alman otomobil firması Opel Astra, ve Fransız Renault Megane yakip etti. Arazi suv katogorisinde ise Japonya’nın ünlü markası Nissan birinci oldu. Nissan markası Nisan ayının da birincisiydi.

EN ÇOK DİZEL İLANI VERİLDİ
Vatandaşlar sahibinden.com’da en çok gece 10:00 ve 11.00 aralığında vakit geçirirken ilan bakanlar en çok Volkswagen, Renault, BMW, Mercedes-Benz ve Opel marka otomobillere ilgi gösterdi. Platforma araç ilanı veren vatandaşlar en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli araçları satışa sundu. Yine benzin ve lpg’den daha çok dizel araçlar satışa çıkarılrken model olarak 2016 yılı araçların ilan adedi diğer modelleri geride bıraktı

KARAVAN İLANLARI HERKESİ ŞAŞIRTI
Elde edilen veriler arasında belki de en dikkat çekici olanı karavan ilanlarında gerçekleşti. Koronavirüs’nde etkisiyle otellere gitmek istemeyen vatandaşlar karavan pazarını harekete geçirdi. Sahibinden.com’daki karavan ilanlarındaki yıllık artış oranı yüzde 73 oldu. Bu açıklanan veriye göre Sahibinden’ de en çok ilan artış oranına sahip vasıta tipi karavan oldu oldu.

Bir cevap yazın

Contact Us