Renault, şık elektrikli sedanını tanıttı

2022’nin ikinci yarısında, belirli pazarlarda, şehir sokaklarında garip bir yeni araba görünecek. Renault’nun mobilite hizmetlerinde çalışan kişilerin (taksiler, araç çağırma hizmetleri ve özel araç kiralama gibi) ilk tercihi olacak şekilde tasarlanan yeni tamamen elektrikli sedanı Mobilize Limo olarak adlandırılıyor.

Otomobil, dünya prömiyerini bu yılki Münih Motor Show’da yapıyor. Ancak bugünün dijital gösterimi, içte ve dışta şaşırtıcı derecede şık bir araç sergiliyor. Sedan, 4,67 metre uzunluğunda – standart bir orta boy salondan biraz daha küçük – 288 milimetrelik arka koltuk diz mesafesine izin veren 2,75 metrelik geniş bir dingil mesafesi ile. Düz zemin, üç yetişkin için konforlu koltuk ve iki USB bağlantı noktası sayesinde arka koltuk konforu artırılmış. Arka yolcular ayrıca ses kontrol düğmelerine, ayarlanabilir hava çıkışlarına ve kitap ışıklarına erişebilir.

Limuzinin tasarımı arka koltuktaki yolculara odaklanıyor. Ancak sürücüler ergonomisi için tasarlanmış bir alan olan direksiyonun arkasında oturmaktan çekinmeyecekler. Şık gösterge panelinde iki büyük ekran var – gösterge paneli için 10,25 inç ve bilgi-eğlence sistemi için 12,3 inç. İki ön koltuk arasında soğutmalı bir saklama bölmesi bulunur.

Salon, 150 bhp ve 162 lb-ft tork üreten “yüksek performanslı” bir elektrik motoruna sahip. Saatte 86 mil maksimum hıza sahip ve 9.6 saniyede 62 mil hıza ulaşabilir. WLTP döngüsünde yaklaşık 279 mil menzil sunan 60 kilovat saatlik bir bataryası mevcut. Hızlı şarj, çoğu profesyonel sürücü için ortalama günlük kilometre olan yaklaşık 40 dakikada 155 mil menzil ekleyebilir.

Limuzin, sekiz hava yastığı ve uyarlanabilir hız sabitleyici, kör nokta algılama, şerit tutma yardımı, arka çapraz trafik uyarısı ve daha fazlası gibi çeşitli güvenlik özellikleriyle birlikte geliyor. Bir Kış Paketi, ısıtmalı koltuklar ve ısıtmalı direksiyon simidi ekleyebilir. Tam LED’ler, gömme kapı kolları, 17 inç alüminyum jantlar ve içte ve dışta Mobilize logoları ile donatılmıştır.

İlginç bir iş modeline sahip havalı görünümlü bir araç. Ancak bu aracı yollarda görmek için bir yıl beklememiz gerekecek.

Bir cevap yazın

Contact Us