Porsche Taycan Cross Turismo özellikleri

Kısa süre önce ilk örnekleriyle Türkiye sınırları içerisinde görünmeye başlanan Porsche Taycan Cross Turismo için rakamların üzerinden geçme vakti.

Porsche’nin elektrik dönüşümünde öncü oyuncu olarak karşımıza çıkarttığı Taycan, kısa sürede elde ettiği satış başarısıyla, markanın en popüler serisi 911’i bile geride bırakmayı başardı. Türkiye yollarında da her geçen gün daha sık görmeye başladığımız aileye kısa süre içerisinde bir yeni versiyon daha eklenecek.

Türkiye sınırları içerisine ilk örnekleriyle giriş yapan Porsche Taycan Cross Turismo, mart ayında gerçekleştirilen küresel lansmanının ardından yaklaşık 5 ay sonra ülkemizde de satışa sunulmuş olacak. SW gövde tipinin yerden yükseltilerek hafif arazi dinamiklerine cevap verebildiği bir kombinasyondan doğan Cross Turismo, “Gravel” gibi bozuk zemin odağındaki özel sürüş modlarıyla da fark yaratıyor.

PORSCHE TAYCAN CROSS TURISMO TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Taycan Cross Turismo için gerçekleştirilen tanıtımının ilk günlerinde ailenin kendi içerisindeki versiyon seçenekleri de açıklanmıştı. Şu aşamada hangi paketlerin Türkiye’ye geldiğini bilmemekle birlikte; Taycan 4 Cross Turismo, Taycan 4S Cross Turismo, Taycan Turbo Cross Turismo ve Taycan Turbo S Cross Turismo olmak üzere dört farklı versiyonun planlamada olduğunu biliyoruz.

Ailenin standart Taycan’dan ayrılan en önemli özelliği ise baz versiyonda kendisini gösteriyor. Bu kapsamda aracın giriş seviyesinde bile dört tekerlekten çekiş sistemi, 93,4 kWh batarya ve adaptif havalı süspansiyonlar standart geliyor. Şüphesiz bu, geliştirmesinin odak noktası olan off-road koşullarındaki beklentilere cevap verilebilmesi adına atılmış bir adım.

Açıklanan rakamsal verilere göre giriş seviyesinde yer alan Taycan 4 Cross Turismo’nun 380 PS güce sahip olacağını biliyoruz. Araç, konumlandırılan ve kalkış kontrolü ile aktif olan güç yüklemesi sayesinde 476 PS güç üreterek, 0’dan 100 km’ye 5,1 saniyede çıkabiliyor.

220 km/s azami hıza ulaşan otomobil 389 – 456 km arasında menzil sunuyor. 490 PS güce sahip Taycan 4S Cross Turismo, kalkış kontrolü ile aktif olan güç yüklemesi sayesinde 571 PS güç üreterek, 0’dan 100 km’ye 4,1 saniyede ulaşabiliyor.

Azami hızı 240 km/s olan otomobil, 388 – 452 km arasında bir menzile sahip olacak. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Polestar Precept; marka vizyonunun etkileyici gösterimi Taycan Turbo Cross Turismo ise, 625 PS güç üretiyor ve 395 – 452 km menzile (WLTP) sahip.

Kalkış kontrolü ile aktif olan güç yüklemesi sayesinde 680 PS güç üreten modelin, 0-100 km/sa hızlanma süresi 3,3 saniye saniye olarak açıklanırken maksimumda ise 250 km/s hıza erişebildiğini görüyoruz.

Menzil değeri ise burada 395 – 452 km arasında seyrediyor. Ailenin zirvesinde yer alan Taycan Turbo S Cross Turismo, 625 PS motor gücüne sahip. Otomobil, kalkış kontrolü ile aktif olan güç yüklemesi sayesinde 761 PS güç üreterek, 0’dan 100 km’ye 2,9 saniyede ulaşabiliyor. 250 km/s azami hıza ulaşan versiyon 388 – 419 kilometre aralığında menzil vaat edecek.

Bir cevap yazın

Contact Us