Porsche Panamera ve Porsche Taycan karşılaştırması

Panamera ve Taycan, spor sedan hakimiyetinin zirvesinde olan arabalar. Ancak Taycan tabanının benzer Panamera’dan 40.000 dolar daha ucuz olması nedeniyle, bu daha iyi bir tercih olabilir mi?

Taycan bir Porsche’nin tüm ruhunu ve karizmasını elektriksel bir forma dönüştürmeyi başarılı bir şekilde başarıyor. Kolay bir başarı değil, unutmayın, çünkü bir Porsche’nin çekiciliğinin büyük bir kısmı motorundan ve bununla ilişkili hırıltısından gelir.

Ne yazık ki, bir elektrikli arabanın çalışması (göreceli olarak, zaten) bir kuruşa mal olsa da, zaman geldiğinde bir fırsat maliyeti vardır. En hızlı şarj sistemleri bile düzden tam doluya geçmek için yaklaşık yarım saat sürer.

Şu anda bu sistemlere sahip olmadığımızı belirtmek de önemlidir. Şarj altyapısı önümüzdeki birkaç yıl içinde kesinlikle iyileşecek ve şarj noktalarının benzin istasyonları kadar yaygın olması muhtemel, ancak henüz orada değiliz.

Bu, riskten kaçınan taraftaysanız ve yine de dört kapılı bir Porsche istiyorsanız, Panamera’yı tek seçeneğiniz olarak bırakır. Kötü bir şey mi? Elbette seçim sizin için önemliyse, Panamera’nın ne kadar çok yönlü olduğunu düşündüğünüzde bu makul hala geliyor.

Kısacası, söylemeye çalıştığımız şey, Taycan gibi bir EV’nin erken benimseyenler için hala bir araba olduğu, bu yüzden belli bir miktar rahatsızlıkla yaşamak zorunda kalacağınız.

Bir cevap yazın

Contact Us