Porsche, araba taslağını NFT olarak açık artırmaya çıkaracak

Porsche, SuperRare platformu aracılığıyla bir araba tasarım taslağını açık artırmaya çıkaracak. Karşılıksız token ( NFT ) çizimin fiziksel versiyonu ile birlikte gelecek. Tasarım, şirketin Dış Tasarım Direktörü Peter Varga tarafından çizildi ve gelir, kar amacı gütmeyen Viva con Agua’ya gidecek.

Porsche Digital, dijital koleksiyon ürünleri için bir platform işleten Fanzone’u kısa süre önce piyasaya süren bir şirket kurucusunu işletiyor. Tasarımın müzayedesi, oyuncu NFT’leri için Alman milli futbol takımı ile de ortaklığa sahip olan Fanzone tarafından desteklenecek.

Porsche’nin iş modelinin bir parçası koleksiyoncuları cezbediyor. Jerry Seinfeld’s gibi dünyanın en dikkate değer otomobil koleksiyonlarından bazıları Porsche’leri içeriyor. Lüks otomobil markası, 2019 yılında piyasaya sürülen ve 100 milyon dolarlık gelire ulaşan Collecting Cars gibi otomobil müzayede platformlarında popüler. Porsche markasının ayrıca çeşitli giyim hatları da var.

Porsche Deutschland CEO’su Alexander Pollich, “NFT girişimiyle, her zaman cesurca yeni arazilere girdiğimiz Porsche’ye özgü öncü ruhu bir kez daha gösteriyoruz” dedi. “NFT ile, genellikle tutkulu koleksiyoncular olan mevcut Porsche müşterilerinin yanı sıra dijital trendlere yüksek ilgisi olan yeni, genç hedef gruplara hitap ediyoruz.”

Bu, Porsche’nin Fanzone ile ilk doğrudan projesiydi. Girişimin sahibi şirket olduğu için, özellikle tasarım açık artırması başarılı olursa, önümüzdeki aylarda daha fazla girişim başlatılacak.

Bir cevap yazın

Contact Us