Porsche, 911’i Kobe Bryant onuruna özelleştiriyor

Kobe Bryant artık aramızda olmayabilir. Ancak 2020 yılının başlarında bir helikopter kazasında hayatını kaybeden basketbolcunun anısı her zaman farklı alanlarda hatırlanacak ve otomotiv de bu alanlardan biri.

Bunun nedeni, Kanada’daki Toyz adlı bir araba mağazasının, Alman markasının otomobillerinde uzmanlaşmış bir hazırlayıcı olan Techart için özel bir Porsche 911 Turbo S sipariş etmesidir.

Spor araba, Kobe’nin Amerikan basketbol liginde savunduğu tek takım olan Lakers’ın mor ve altın rengi gövdesiyle başlayan NBA yıldızına bir övgü niteliğinde. Plaka ayrıca, Kobe’nin bilindiği gibi “4Mamba” yazısını da taşıyor.

Sarı dikişli direksiyon simidi ve bir tür mor Alcantara ile sarılmış sürüş modu seçicisi gibi iç mekan da yüksek düzeyde kişiselleştirme getirmiş gibi görünüyor.

Alman şirketi için bu bir sır ve “yakında” daha fazla bilgi yayınlayacağı söyleniyor. Bununla birlikte, gövde ve iç kısımdaki ayrıntılara ek olarak, spor otomobil, aerodinamik paket ve muhtemelen boxer altı silindirli 3.8 çift turbo motorda ayarlamalar ile 911’e birkaç Techart modifikasyonu getiriyor. Fabrikadan Turbo S, 650 hp güç ve 81,5 kgfm tork sunuyor. Araç, 6,2 saniyede araç 200 km/s hıza ulaşıyor.

 

 

Bir cevap yazın

Contact Us