Porsche 911 Sport Classic, ST ve RS

Porsche’nin, 911 modelinin farklı versiyonu bulunmaktadır. Şu anda bu versiyonlar Carrera, Carrera 4, Carrera S, Carrera 4S, Targa (ve Targa 4S ve GTS), Carrera GTS (ve Carrera 4 GTS), Turbo, Turbo S ve GT3 olarak sıralayabiliriz. Prestijli üretici geçmişine bağlı Porsche 911’in üç yeni versiyonu geliştiriliyor. Porsche 911 Sport Classic, ST ve RS.

İlk piyasaya sürülecek olan Porsche 911 Sport Classic olacaktır. Casus fotoğrafçılar tarafından çoktan görüldü (aşağıya bakınız) ve söylentilere göre manuel şanzımandan ve Porsche 911 Turbo S’nin motorundan faydalanacak. Tüm gücü arka tekerleklerde olacak.

İkincisi ST armasını alacak. Bu, 1970’lerin motor yarışlarına odaklanan Porsche 911 ST’den ilham alacaktı. Daha güçlü olan bir gövde kitinden faydalanacağına ve mevcut Porsche GT3’ten biraz daha güçlü olacağına inanılıyor. Bu nedenle, yaklaşık 550 beygir gücü üretecek olan altı silindir tarafından desteklenecek.

Son olarak, 911’in üçüncü ve son yinelemesi RS olarak adlandırılacak. Bu efsanevi modelin daha hafif olacağı ve Carrera GTS motorunu daha fazla güçle taşıyacağı kesin.

Tüm bu modeller sınırlı sayıda sunulabilir. Pazarlanacaklarına inanıyoruz, meraklılar 991 neslinin özel baskıları gibi bu kopyaları da toplayacak. Porsche, 911’in gelecekteki sürümleri hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. İlerleyen zamanlarda açıklamaları göreceğiz.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us