Porsche 911 hibrit gelecek

Porsche CEO’su Oliver Blume, Porsche 911 Hybrid’in geliştirilme aşamasında olduğunu doğruladı. Automobilwoche’ye verdiği demeçte, “Bu bir plug-in hibrit olmayacak, ancak motor sporlarından çok sportif bir hibrit olacak.” dedi. Bu demek oluyor ki Porsche 911 hibrit gelecek. Porsche 911 hibrit ne zaman gelecek?

Blume’un “motor sporlarına dayalı” Porsche 911 hibrit ile ne anlama geldiği açık değil. Modelin, 2023’te gelecek olan Porsche LMDh dayanıklılık yarışı prototipinin teknolojisini paylaşacağı gerçeğinden mi bahsediyor diye merak ediyoruz. Bu aracın güç aktarma organları hakkında herhangi bir ayrıntı yok.

Porsche ayrıca Formula E’ye de katılıyor. Blume’un bu yarış arabasının bazı elektrik teknolojisini 911 hibrit için uyarlamayı ima etmesi muhtemel.

Fotoğraflar ve videolar 911 hibridini Nürburgring’deki testlerde gösteriyor. Şu an için Porsche, aracı arka koltuklar olmadan test ediyor gibi görünüyor. Bu piller için yer açabilir. Markanın üretim versiyonunu iki kişilik mi yoksa bu değişikliğin sadece prototiplere mi yönelik olduğu henüz belli değil.

Oliver Blume, daha önceki bir açıklamasında 911 hibritinin “çok güçlü” olacağını belirtmişti . Bir söylentiye göre güç 700 beygir olabilir. Amaç, ekoloji ve yakıt ekonomisi yerine performansa odaklanmaktır.

911 hibrit, 992 nesli orta ömür yenilemesini aldığında diziye katılacak. Bu, elektrik destekli varyantın 2023 veya 2024’te piyasaya sürüleceği anlamına geliyor.

Porsche 911 hibrit

Porsche 911 hibrit ne zaman gelecek?

Blume, 911 Hybrid’in ne zaman piyasaya çıkacağını açıklamadı. Automobilwoche, elektrikli coupe’nin bu on yılın ortalarında geleceğini tahmin ediyor. Blume ayrıca Automobilwoche’ye tamamen elektrikli bir 911 üretme konusunda henüz bir karar verilmediğini söyledi. Her şey, bu versiyonun 2030’dan önce gün yüzüne çıkmayacağını gösteriyor.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

2 thoughts on “Porsche 911 hibrit gelecek

Bir cevap yazın

Contact Us