Porsche 1985 renklerinde 911 GT3 tanıttı

Her prestij sahibi veya üst düzey marka, benzersiz bir model elde etmek ve seçilmiş müşterilerine ait otomobil sunmak için departmanlar kuruyor. Porsche, yeni “Sonderwunsch” programı ile müşterilerinin araçlarını en ince ayrıntısına kadar kişiselleştirmelerine olanak tanıyor. Paolo Barilla‘nın 1985’te 24 Hours of Le Mans’ı kazandığı 956’yı anmak için Porsche ile birlikte yarattığı bu 911 GT3′ün durumu da budur.

Paolo Barilla’ya saygı arabası: Porsche 911 GT3

Kaput ve kapılardaki yarış numarası, tıpkı zamanın 956’sı gibi. 956, beyaz merceksi tekerleklerle donatılmıştı; 911 GT3 ise, altınla boyanmış arka tekerleklerle kontrast oluşturan beyaz renkteki ön tekerleklere sahip.

Rüzgar tünelindeki bir dizi aerodinamik çalışma sayesinde bu model için özel olarak yeniden tasarlanan arka kanat, şimdi tasarımı ve geometrisi 956’nınkine benzer yan profiller içeriyor. Baş harfleri ve Paolo Barilla’nın yaşını temsil eden “PB 60” logosu, zamanın ana sponsor yazı tipinden esinlenmiştir.

911 GT3

İçeride, kapı eşiği ve yolcu tarafındaki gösterge panelindeki sarı kaplama, 956 sayısını, “Le Mans 1985” logosunu ve otomobilin stilize edilmiş silüetini birleştiren eski İtalyan sürücüye adanmış bir yazı ile kişiselleştirildi.

Koltuk başlığındaki işlemeli eleman da ünlü Fransız devresini andırırken, kumlanmış cilalı alüminyum vites kolu, 956’nın magnezyum topuzunu yansıtmak için standart GT3’ünkinden modifiye edildi.

Bu proje, Porsche’nin Exclusive Manufaktur bölümünün sunduğu geleneksel kişiselleştirme olanaklarını genişlettiği “Sonderwusch” programı çerçevesinde gerçekleştirilen ilk projedir.

911 GT3

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us