Peugeot’dan elektrikli otomobil kararı

Otomotiv markaları her geçen gün yeni fikirlerle karşımıza çıkıyor. Mercedes ve Kia gibi markaların aldığı elektrikli otomobil kararlarından sonra şimdi de Peugeot önemli bir açıklama yaptı. Elektrikli otomobil ağını genişletmek istediğini söyleyerek 36 milyar dolarlık yatırım yapmıştı. Şimdi ise bunu bir adım daha ileriye taşıyor.

Gelen son detaylara göre Fransız otomotiv devi 2021 yılı içerisinde elektrikli araç oranını yüzde 70 seviyelerine kadar çıkarıyor. 2023 yılına geldiğimizde ise bu rakam yüzde 85 hediyelerine kadar yükselebilir. Peugeot 308 ile işe başlayacaklar.

Avrupa Birliği otomotiv şirketleri ile ilgili önemli bir karar aldı. Buna göre 2015 yılında içten yanmalı motor satışı tamamen yasaklı hale gelecek. Böylece Avrupa Birliği ülkeleri tamamen elektrikli otomobillere yönelmiş olacak. Bu karar birçok markanın elektrikli otomobiller ile ilgili yeni kararlar almasını sağladı.

Avrupa merkezli otomobil üreticileri dikkate alındığında yeni gelişmelerin hızlanarak devam edeceği son derece açık. 2023 gibi yakın bir tarihte neredeyse tüm araç kategorilerini elektrikli olacak şekilde ayarlamayı düşünen Peugeot örnek olacak gibi görünüyor.

PEUGEOT İMZALI 9X8 LE MANS HYPERCAR TANITILDI!

Birçok marka benzinli ve dizel araç üretimini tamamen durduracak şekilde kendisini ayarlıyor. Ancak şimdilik hibrit motor geçiş süreci için ön planda.

Bir cevap yazın

Contact Us