Peugeot 308 Hibrit incelemesi

Bu plug-in Volkswagen Golf’un rakibi; stili, iç mekanı ve sürüş konforuyla daha iyi bir deneyim sunmak istiyor. Ancak bagaj kapasitesi ve arka kabin alanında geri planda kalıyor. Peugeot 308 Hibrit incelemesi. Neden Peugeot 308’i seçmeliyiz?

Stellantis grubu, Alfa Romeo’dan Jeep’e kadar çeşitli markalardan oluşuyor ve Volkswagen Golf boyutundaki aile otomobillerinin en yeni nesli DS 4, Vauxhall Astra ve bu Peugeot 308‘i içeriyor. Hepsi de aynı temellere dayanıyor Plug-in hibrit güç.

Peugeot 308 Hibrit

Hem DS 4 hem de Astra’nın tamamen elektrikli versiyonları 2024‘te satışa sunulacak, dolayısıyla aynı şeyin zaman içinde Peugeot için de geçerli olacağını umuyoruz. Ancak, 308 Hybrid’in stationwagon versiyonunun adımlarını atmış olsa da, burada söz konusu araba beş kapılı hatchback.

308’in her ikisi de 110 beygirlik elektrik motoru ve 12,4 kWh pil kullanan iki adet plug-in hibrit versiyonu ve ayrıca sekiz vitesli otomatik şanzıman bulunuyor. Ancak, kaputun altındaki benzinli motorun daha güçlü bir versiyonu sayesinde, toplam güç çıkışı Hybrid 180 modelinde 178 bhp’den burada kullandığımız Hybrid 225’te 222 bhp’ye çıkıyor.

37 mil’e (60 km) kadar saf elektrikli sürüşün mümkün olduğunu iddia ediliyor. Aynı zamanda bu hibrit modeli alarak eşdeğer dizel modele kıyasla şirket arabası vergisinde bir indirim avantajına da sahip olabilirsiniz.

Peugeot 308 Hibrit

Peki neden Peugeot 308 Hibrit seçmeliyiz?

Her şeyden önce, modern kabin tasarımı bir başyapıt. Markanın i-Cockpit gösterge paneli düzeni polarize olmaya devam ederken genel olarak malzeme kalitesi çok iyi (orta konsoldaki birkaç daha ucuz plastik parça hariç) ve koltukları aşırı derece rahat.

Tüm plug-in hybrid 308‘lerde standart olarak 10 inçlik bir merkezi bilgi-eğlence sistemi ve temel işlevlere daha hızlı erişim için ekranın altında bir dizi kısayol düğmesi bulunuyor. Klima kontrolü ve ısıtmalı arka cam gibi sistemler için bazı ek fiziksel tuşlar bulunmaktadır. Ayrıca, standart olarak Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısına da sahip olursunuz.

308 aynı zamanda konfor odaklı kardeş otomobili DS 4‘e göre daha sportif ve daha çekici bir alternatif.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us