Peugeot, 2008’den daha küçük bir SUV üretecek!

Peugeot, 2008’in altında yer alacak ve şu an için “Project P44” olarak adlandırılan yeni B-SUV üzerinde çalışıyor.

Şu anda “Proje 44” olarak bilinen yeni Peugeot B-SUV eşi benzeri görülmemiş bir araç. Araba, Brezilya’da üretilecek. Ayrıca model, Citroën C3 tarafından da kullanılan ortak modüler platformu temel alacak.

Araç, yeni Citroën C3’ün üretiminin başladığı aralık ayında Porto Real’de görücüye çıkacak. Ayrıca yeni SUV, Arjantinli Peugeot 208’in basitleştirilmiş bir versiyonu olacak.

Böylece model bir coupe gövdeye sahip olacak ve markanın yeni görsel kimliğini ön planda tutacak. SUV, premium marka statüsünü korumak için daha rafine malzemelere sahip olacak.

NE BİLİNİYOR? 

Geleceğin modeli, diğer ilginç unsurların yanı sıra altı hava yastığı, şeritten ayrılma uyarısı, otonom acil frenleme, kör nokta uyarısı ile uzun ve eksiksiz bir güvenlik listesine sahip olacak.

Buna ek olarak, 130 hp ve 196 Nm torka sahip 1.0 Turbo GSE Flex motoru ve yedi sanal vites simülasyonlu bir CVT şanzımanı içerecek. Gelecekteki elektrik aksamlarının üretimi göz önüne alındığında, model sonunda bir hibrit olabilir.

Yeni model kentsel alana yönelik olacak ve yaklaşık 4,15 metre uzunluğa sahip olacak. Ortaya çıkan eskizler, agresif ve sağlam bir tasarımın yanı sıra ünlü LED dişlerin dahil edilmesini öngörüyor.

Yeni modelin resmi tanıtımının 2025’in ortalarında gerçekleşeceğini, bunun yerini 2008’in çıkışına bırakacağını ve 2022’de yeniden tasarlanarak üç yıl daha ayakta kalmasını sağlayacağını belirtmekte fayda var.

 

Bir yanıt yazın

Contact Us