Peugeot 2008 GT Premium incelemesi

Peugeot 2008 GT Premium, bagajı genişlemiş olmasının yanı sıra, mevcut en güçlü motoru en cömert ekipman dizisiyle birleştiren Fransız firmasının en kompakt crossover modelinin amiral gemisi versiyonudur. Aynı zamanda satın alabileceğiniz en hızlı 2008’dir. Bu da GT lakabıyla birleştiğinde, en doğru şekilde meraklı sürücüleri hedeflediğine inanmanıza neden olabilir.

Peugeot 2008 GT Premium

Buradaki en büyük değişiklik, kaputun altında diğer 2008 modellerinde daha az kaslı biçimde bulunan, silindik turboşarjlı 1.2 litrelik üçlü motorun 152 hp’lik bir versiyonunu bulacaksınız. Bu yalnızca en üst düzey GT Premium versiyonunda mevcuttur ve özel olarak EAT8 adı verilen sekiz ileri otomatik şanzıman ile eşleştirilmiştir.

Performans rakamları umut verici: 0-100 km’si 8.2 saniye.

Yine de, bu Peugeot’nun artan performans potansiyelini dile getirme konusunda açık bir duruşu yok. Bunun yerine, esasen daha büyük, 18 inç alaşımlara giden tüm GT Premium modellerini belirleyen aynı ince görsel ipuçlarına sahiptir (128 hp benzinli ve tamamen elektrikli bir versiyon da vardır). Daha küçük GT’de olduğu gibi, koyu krom veya parlak siyahın yoğun kullanımı ve kontrast oluşturan siyah bir tavan rengi var.

 

 

İçeride, koltuklar için bazı Alcantara eklentileri ve limon yeşili dikişler, ayrıca zaten cömert GT spesifikasyonunun üstünde ekstra kit, uyarlanabilir hız sabitleyici ve anahtarsız giriş var. Garip bir şekilde, ısıtmalı koltuklar bu arabada 200 sterlinlik bir opsiyon. Fiyattan bahsetmişken sınıfının en iyisi bu model, çok az olmayan bir 30.265 £ değerindedir. Peki sizce buna değer mi?

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Contact Us