Outlander, Mitsubishi’yi şahlandırdı!

Mitsubishi, yeni Outlander’da karı yakaladı. Mitsubishi, yılın ilk çeyreğinde 95.9 milyon dolar işletme karı açıkladı.

Mitsubishi Motors, son çeyrekte kârı yakaladı. Yeniden tasarlanan Outlander crossover, ABD’deki satışını arttırdı.

Mitsubishi, Outlander ile kârlılığı artırırken yeni, daha yüksek gelirli müşteriler çekmeyi başardı.

Otomobil üreticisi, 30 Haziran’da sona eren mali yılın ilk çeyreğinde 10,6 milyar yen (95,9 milyon dolar) işletme karına yükseldi ve 53,3 milyar yen (482,1 milyon dolar) işletme zararını tersine çevirdi.

Mitsubishi ayrıca, bir önceki yılın aynı çeyreğindeki 176.2 milyar yen (1.59 milyar dolar) net zarara kıyasla 6.1 milyar yen (55.2 milyon dolar) net gelir bildirdi.

Küresel satışlar, Kuzey Amerika ve Güneydoğu Asya’daki hacmin iki katına çıkması ve Avustralya ve Yeni Zelanda’daki satışların neredeyse iki katına çıkmasıyla bu çeyrekte yüzde 65 artarak 230.000 araca ulaştı.

Gelir, üç ayda yüzde 88 artarak 431,9 milyar yen (3,91 milyar dolar) oldu.

Mitsubishi, teşvikleri ve reklam maliyetlerini istediği rakamlara getirdi ve nisan ayında yeniden tasarlanan Outlander’ı piyasaya sürerken kârlılığı arttırdı.

Yalnızca nisan-haziran çeyreğinde, Outlander’ın ABD satışları, bir önceki yıl 3.020’den 6.954 adede ulaştı. Satıştan sorumlu başkan yardımcısı Yoichiro Yatabe, güncellenmiş teknolojilerle yeniden şekillendirilen teklifin Mitsubishi’nin daha yüksek kredi puanlarına sahip daha iyi bir müşteri tabanı çekmesine yardımcı olduğunu söyledi.

Nisan-haziran döneminde toplam perakende satış hacmi yüzde 106.2 artarak 25.146 adede ulaştı.

 

Bir cevap yazın

Contact Us