Opel’in sıra dışı elektrikli arabası Opel Rocks-e

Alman otomobil üreticisi Opel, otomobil ve scooter arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan ve 15 yaşından küçük insanlar tarafından sürülebilen elektrikli bir Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik aracını piyasaya sürdü: Opel Rocks-e.

Rocks-e olarak adlandırılan Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik aracı (SUM), resmi olarak hafif motorlu araç olarak sınıflandırılmıştır. Opel Rocks-e, otomobil ve scooter arasındaki boşluğu dolduruyor. Araç bu sonbaharda Almanya’da piyasaya sürülecek ve uygun ehliyete sahip 15 yaşındaki kişiler tarafından sürülebilecek.

İki kişilik araç sadece 2.41 metre uzunluğunda ve 1.39 metre genişliğinde ve sadece 471 kilogram ağırlığında. Opel’in satış ve pazarlama müdürü Stephen Norman, “Yeni Opel Rocks-e her açıdan taviz vermiyor” dedi.

Opel Rocks-e

“Tasarım cesur ve saf, boyutları son derece kompakt,” diye devam etti. “SUM’umuz tamamen elektrikle çalışıyor ve fiyatı rakipsiz.”3.5 saatte tamamen şarj olabiliyor. Elektrikli otomobil, şehir içi kullanım için emisyonsuz, park etmesi kolay bir araç olarak tasarlandı. 75 kilometreye (46 mil) kadar bir menzile sahiptir ve saatte 45 kilometreye (saatte 28 mil) kadar çıkılabilir.

Tamamen şarj olabilen 5.5 kilowatt saatlik bir bataryaya sahiptir. Kolay ve rahat şarj sağlamak için araca üç metre uzunluğunda bir kablo entegre edilmiştir. Arabanın içinde kalıcı bir şarj kablosu bulunur. Opel, Rocks-e’yi verimli olacak şekilde tasarladı, ancak aynı zamanda emelleriyle uyumlu güçlü bir estetiğe de sahip.

Norman, “Opel Rocks-e herkese elektrikli mobilite sağlıyor ve sıra dışı, sade tasarımıyla şehir trafiğinde çok dikkat çekecek” diye ekledi. Kapıları zıt yönlerde açılıyor. Otomobilin önü, LED farlar ve göstergelere sahip yeni Opel Vizor marka yüzü ile öne çıkıyor.

Otomobilin her iki kapısı da üretim maliyetini artırmak için aynı olacak şekilde tasarlandı. Bu, farklı yönlerde sallandıkları anlamına gelir. Yolcu kapıları normal yönde açılırken, sürücü kapısı ters çevrilir ve geriye doğru açılır ve ayrıca bir cam sunroofa sahiptir.

Opel Rocks-e

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us