Opel’in elektrikli araçlar için hedefi 2028

Opel, elektrikliye geçiş stratejisinde bir sonraki adıma geçerken yeni hedefini 2028 yılı olarak belirledi.

Opel’in tüm modelleri 2024 yılına kadar elektrikli versiyonlarına kavuşacak ve 2028 yılı itibarıyla da Opel için ana pazar olan Avrupa’da, sadece markanın elektrikli otomobilleri satışa sunulacak.

ÖNCELİKLE 9 MODELİNİ AVRUPA PAZARINA SUNACAK

Opel Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, markanın elektrikli araç stratejisi, “Stellantis 2021 Elektrikli Araç Günü” kapsamında açıklandı.

Buna göre Opel, elektrikliye geçiş stratejisinde bir sonraki adıma geçerken, 2021 yılında öncelikle Avrupa pazarlarında dokuz elektrikli modeli müşterilerinin beğenisine sunacak.

Bununla beraber markanın tüm modellerinin 2024 yılına kadar elektrikli versiyonlara kavuşması hedefleniyor. Ardından 2028 yılı itibarıyla da marka için ana pazar olan Avrupa’da sadece elektrikli otomobilleri satışa sunulacak.

ÇİN’DE TAMAMEN ELEKTRİKLİ MARKA OLARAK YER ALACAK

Verilen bilgiye göre, Stellantis etkinliğinde, Opel’in bu alanda yaptığı çalışmalar ve hedefleri de paylaşıldı.

Bu bağlamda, otomotiv endüstrisinin geleceğini elektrikli araçlarda gören firma, teknolojisini aynı zamanda çevreci kimliğiyle aynı potada eriterek sıfır emisyon hedefiyle çalışmalarını yürütüyor.

Bu vizyonunu global marka olma hedefinde de ön planda tutan Marka, dünyanın en büyük otomotiv pazarı olan Çin’de de tamamen elektrikli bir marka olarak yer almayı ve karlı bir şekilde büyümeyi planlıyor.

MANTA’YA YENİDEN HAYAT VERECEK

Opel, çağın gereklerine göre yorumladığı neo-klasik otomobili Manta GSe ElektroMOD için aldığı “heyecan uyandıran olumlu geri bildirimler” sonrası, Manta modeline yeniden hayat verme kararı aldı.

Opel’in marka tarihi için gerçek bir ikon ve markanın geleceği için bir ilham kaynağı olan Opel Manta, gelecek 10 yıl içerisinde “tamamen elektrikli” olarak seri üretilecek.

Bir cevap yazın

Contact Us