Nissan’ın elektrikli mikro otomobili 2022’de piyasada!

Mitsubishi ile birlikte geliştirilen Nissan’ın mikro elektrikli aracının 200 km menzile sahip olması bekleniyor. Otomobil, araçtan eve şarj özelliğine sahip olacak.

Nissan, 2022’nin başlarında Japon pazarı için tamamen elektrikli mikro otomobilini piyasaya süreceğini duyurdu. Alliance ortağı Mitsubishi ile ortaklaşa geliştirilen Nissan’ın mikro EV’si, “anında hızlanma, sorunsuz sürüş ve kabin sessizliği” özelliğine sahip olacak. Nissan, 27 Ağustos’ta erken saatlerde yaptığı açıklamada, elektrikli araçların temel özellikleri olduğunu söyledi.

Nissan, 2019’da sergilenen IMk konsepti tarafından ön izlemesi yapıldığına inanılan elektrikli mikro otomobilin 3.395 mm uzunluğunda, 1.475 mm genişliğinde ve 1.655 mm yüksekliğinde olacağını onayladı.

Nissan mikro EV, 20 kWh lityum-iyon pil paketine sahip olacak ve tam şarjla yaklaşık 200 kilometre menzile sahip olması bekleniyor. Şirket ayrıca, mikro otomobilin Nissan Energy Share araçtan eve şarj etme özelliğinin yanı sıra uzaktan vale park etme ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi ProPilot sürücü yardım sistemlerine sahip olacağını doğruladı. Acil durumlarda, mikro araba aynı zamanda uzak bir güç kaynağı olarak da görev yapacak.

Nissan geçtiğimiz günlerde, önemli pazarlarda piyasaya sürdüğü her yeni modelin 2030’ların başında elektrikli olacağını duyurdu.

 

Bir cevap yazın

Contact Us