Nissan Silvia, EV olarak yeniden tasarlandı

Bir Nissan tasarım yöneticisi, Nissan’ın efsanevi spor coupe’sine saygılarını sunuyor.

Bilinen ilk Silvia, 1965’te piyasaya çıktı. Yarı el yapımı yapısı nedeniyle inanılmaz derecede pahalıydı – dizideki bir sonraki modelin maliyetinin iki katıydı. Sadece birkaç yüz inşa edildi. Bir aradan sonra, isim 70’lerin ortalarında, o dönemin Skyline’ından birkaç satır çalan S10 şasisi ile geri getirildi.

Ancak orijinal Silvia, 1960’ların şık bir simgesi oldu ve bu nedenle Nissan’ın içindeki etkisini bilenlerin bu orijinal Silvia siluetiyle biraz eğlenmek istemeleri şaşırtıcı değil. Nissan’ın Avrupa Tasarım Başkan Yardımcısı Matthew Weaver’dan orijinal Silvia’nın modern bir versiyonunu alması istendi.

Şık tasarım, arka stop lambalarından ön tampona kadar uzanan aynı cesur gövde çizgisini taşıyor. Öndeki bu çizginin hemen altında, dörtlü far işlemesinin etrafında çalışan ızgara çıtalarını fark edeceksiniz. Coupe’nin orijinal arka cam açısı da dahil edilmiş ve arka lambalar ultra ince olmasına ve aracın yan tarafını tamamen sarmasına rağmen, arka kısımda bagaj alanına bazı benzerlikler göreceksiniz.

Profil, arka yan panellerden çıkan gövde çizgisi gerçekten aracın üstü ve altı arasındaki tek görünür bağlantı olduğu için, işlemenin en çarpıcı kısmı. A ve B sütunları karartılmış ve benzersiz bir görünüm sunuyor. Buna ek olarak, dışarı çekilen tekerlekler büyüktür, lastikleri hem ön hem de arka çamurlukların biraz altına sıkışır ve orijinaline bakarsanız, o zaman için büyük boy tekerlekler ve lastiklerle donatılmıştı.

Bu projedeki soruların bir kısmı, bir EV olarak hayal edilmesiydi ve bu amaçla radyatör ızgaraları veya egzoz çıkışları gibi yanmalı motor gereksinimleri tamamen göz ardı edilebilirdi. Sonuç, Nissan’ın en eski Silvia şasisinin çarpıcı bir yeniden tasarımıdır.

 

Bir cevap yazın

Contact Us