Nissan IMk Tiny elektrikli araba

Ekim 2019’da Nissan, Tokyo Motor Show’da IMk konseptini ortaya çıkararak bardak büyüklüğünde bir EV ile çıkma niyetini bildirdi. Bununla birlikte, Mitsubishi ile %50 ortak girişiminin bir parçası olarak sıfır emisyonlu bir arabasının geliştirilmesine ilişkin resmi bir duyurunun yapıldı. Nissan IMk Tiny elektrikli minik araba incelemesi. Nissan IMk Tiny boyutu, pil gücü ve fiyatı. 

10 Kasım’da konsept otomobil bir prototip haline geldi. Her yerde, sağdan direksiyonlu bir düzene sahip sevimli küçük EV, Michigan üretici plakalarıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde test edildi. Konsept Japonya’da kei arabası olarak nitelendirilemeyecek kadar uzun ve geniş olduğundan yola çıkan arabanın IMx’ten daha küçük olacağına dikkat çekmekte fayda var.

Nissan IMk Tiny boyutu ve pil gücü

Nissan IMk Tiny; 3.395 milimetre (133,6 inç) uzunluğunda, 1.475 mm (58 inç) genişliğinde ve 1.655 mm (65.1 inç) yüksekliğinde olacak. Japonya’nın tipik işlek caddelerinde manevra yapmayı kolaylaştıracak. Japon marka tarafından açıklanan bir diğer önemli bilgi de: “Japonya’daki günlük ihtiyaçları karşılamak için” yeterli güce sahip olacak olan pil takımının 20 kWh kapasitesi.

Diğer birçok yeni EV’de olduğu gibi, IMk (üretim modeli için isim değişebilir) çift yönlü şarj desteğine sahip olacak, bu da sahiplerin bir mahalle elektrik kesintisi gibi acil bir durumda harici cihazlara güç sağlamak için pilin enerjisini kullanabilecekleri anlamına geliyor. Nissan, elektrikli kei otomobilin herhangi bir tur rekoru kırmasını beklemesek de, “pürüzsüz sürüş” ve “anında hızlanma” vaat ediyor.

Kendisinden önceki IMx’e sadece boyut olarak değil, aynı zamanda farlar ve arka lambalar açısından da güçlü bir benzerlik taşıdığı gerçeğini gizleyemiyor. Nissan’ın IMk’nin küçük boyutuna göre oldukça cömert bir dingil mesafesi kurmasına izin veren özel elektrikli otomobil platformu sayesinde şimdiye kadar gördüğümüz en kısa sarkıntılardan bazılarına sahip.

Nissan IMk Tiny

Tavandaki çıkıntıyı görmeden edemiyoruz ve ayrıca kei arabası Japonya dışında satmak için çok küçük olacağından mimarinin daha büyük araçlarda iyi bir şekilde kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyoruz.

Nissan, geleceğin elektrikli araçlar olduğunu açıkça belirttiğinden dolayı yeni nesil Micra süpermini bir EV’ye dönüşürse çok şaşırmayın .

Bu arada, IMx üretim versiyonu önümüzdeki yıldan itibaren Land of the Rising Sun’da satışa çıkacak ve yerel EV sübvansiyonlarını hesaba kattıktan sonra yaklaşık iki milyon yen (yaklaşık 18.000 $) bir satış fiyatı taşıyacak.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us