Nissan GT-R50 By Italdesign tam 1 milyon dolar

2018 gibi erken bir tarihte duyurulan Nissan GT-R50 By Italdesign uzun zaman sonra geliyor. Bu nedenle, şirket Mayıs 2020’de üretim versiyonunu duyurup ortaya çıkardığında, birçok insan çok sevindi ve kabaca 1 milyon dolarlık fiyat etiketinin zengin müşterileri için çok da önemli olmadığını gördük. Çünkü sınırlı sayıda üretilen Nissan GT-R50 By Italdesign araçlardan 5 tanesi sahiplerine kavuştu bile.

Müşteri araçlarının ilk partisinin 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında teslim edileceği açıklanmıştı ancak olmadı.

Bununla birlikte, belirtilmeyen nedenlerden kaynaklanan gecikmelerden sonra, Italdesign, sınırlı 50 üniteden ilk beşi şu anda sahiplerine giderken ilk GT-R50 ünite partisinin teslimatına başladı. Dedikleri gibi, geç olması hiç olmamasından iyidir.

Nissan GT-R50 By Italdesign

Elbette, bu özel Nissan GT-R modelleri, İtalya’nın Moncalieri kentinde tamamen elle geliştirilip bir araya getirilerek, özel tasarımlar ve renklerle kişiselleştirmeyi tercih eden müşterilerle özel olarak üretilmiştir.

Bahsedilen ilk ünitelerden biri, özel bir tasarım ve görünümle gelen, hatta ünite için özel bir Verde Kenmeri üretmeye kadar giden ünlü 1972 GT-R showcar’dan esinlenmiştir. İki sahip, 2018’de Goodwood’da tanıtılan ve Liquid Kinetic Grey/Energic Sigma Gold renk kombinasyonlarını kullanan konsept otomobilden alıyor. Diğer ikisi ise ünlü Argento Italdesign ve Nero Caravaggio tarafından kaleme alındı.

Nissan GT-R50 By Italdesign Motor Gücü

Nissan GT-R50, çift turbo 3.8 litrelik V6 motorun bir evriminden güç alıyor; turboşarj, pistonlar, bağlantı çubukları, krank mili, yakıt enjektörleri, eksantrik milleri ve katalizör dahil olmak üzere motor parçalarının yaklaşık yüzde 12’si yeni geliştirildi.

Otomobilin son hali, standart Nissan GT-R Nismo’dan  110 bg ekstra yani 710 beygir gücüne kadar çevrildi.

Belirtildiği gibi, toplamda sadece 50 adet GT-R50 üretilecek ve her biri 990.000 € (1.08 milyon $) fiyatla satışa sunulacak.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us