Mercedes-Maybach S-Serisi 6 milyon TL’ye Türkiye’de

Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, ekim ayından itibaren satışa sunuluyor. Maybach S-Serisi, S-Serisi’nin uzun versiyonundan 18 cm daha uzun dingil mesafesine sahip.

Mercedes-Maybach S-Serisi, çift renk uygulamalı tasarıma da sahip. Arka kapılar, diğer S-Serisi modellerine göre daha büyük; ayrıca C sütununda sabit bir üçgen pencere de bulunuyor. Otomobil elektrikli arka kapılarla da donatılabiliyor. Gösterge paneli, orta konsol ve kol dayama, “havada süzülüyor” hissi veren bir görünüm sunuyor. Beş adede kadar ekran sunulabilen Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi’nde bir kumanda merkezi olarak görev alan 12,8 inçlik OLED merkezi medya ekranı standart donanım olarak sunuluyor.

SÜRÜCÜYÜ TEHLİKEYE KARŞI UYARIYOR 

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi’nin uzun versiyonundan 18 cm daha uzun olan dingil mesafesinin tamamı arka koltuk yaşam alanının kullanımına sunuluyor. Daha kişisel ve sezgisel kullanım Yeni S-Serisi’nde 2018 yılında tanıtılan, uyarlanabilir ikinci nesil MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) sunuluyor. MBUX, çeşitli araç sistemleri ve sensör verileri ile ağa bağlanıyor olması ile ayrışıyor. Bazıları OLED teknolojisine sahip beş parlak ekran, aracın konfor işlevlerini kontrol etmeyi kolaylaştırıyor. Maybach S- 4 Serisi, arkadaki yolcunun araçtan ayrılmak istediğini de fark edebiliyor ve gerekli gördüğü, tehlikeli bir durum algıladığında görsel ve sesli olarak kullanıcıyı uyarıyor.

503 BEYGİRLİK GÜÇ

Verimli bir sürüş için gelişmiş güç aktarımı Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi’nde kısmen elektrik destekli, Mercedes-Benz portföyünden motorlar kullanılıyor. Elektrik desteğini ikinci nesil entegre bir marş jeneratörü (ISG) sağlıyor. ISG, sürüş anında içten yanmalı motora 15 kW’a kadar güç desteği veriyor, sabit hızlı sürüşlerde “süzülme” fonksiyonunu destekliyor, start-stop özelliğini daha konforlu hale getiriyor ve de sürüş sisteminin genel olarak daha verimli olmasını sağlıyor. Dört tekerlekten çekiş ise tüm versiyonlarda standart sunuluyor. 580 4 Matic versiyonunda 3.9 lt benzinli motor 503 bg güç üretiyor. Fiyat 6.038.300 Tl olarak açıklandı.

 

Bir cevap yazın

Contact Us