Mercedes EQE’den ipuçları

Gösterimi Münih Otomobil Fuarı’nda yapılacak olan Mercedes EQE, amiral gemisinden aldığı silahlarla fazlasıyla iddialı olacak gibi gözüküyor. Eylül ayında başlayacak olan Münih Otomobil Fuarı pek çok marka ilklerini tanıtacak. Bu markalardan birisi olan Mercedes, yoğun bir değişim içerisinde olduğu ürün gamının gelecek gösterimlerini yapmaya hazırlanıyor.

Fuarda G-Serisi’nin elektrik geleceğindeki yerini alacak bir konsepti getirmesi beklenen marka, yakın vadede rol alacak iki seri üretim modelini sahneye çıkartacak. “İlk elektrikli AMG” rozetinin örtülerinden kurtulacağı Münih’in yıldızı ise E-Serisi’nin geleceği niteliğini taşıyan Mercedes EQE olacak. Kısa süre önce araçla ilgili iç ve dış tasarımdan iki önemli parça gönderen marka tarafı, yapbozun kalanı için şimdiden bekletiyi artırmayı başardı.

Mercedes EQE kokpitinde EQS izleri dikkat çekiyor Dış tasarımda bizlere çok radikal detaylar vadetmeyen paylaşımların ikinci ayağında yer alan kokpit tarafı ise beklediğimiz her şeyi veriyor.

Mercedes’in ilk olarak amiral gemisi EQS’te gösterimini gerçekleştirdiği yeni nesil dijital kokpiti, EQE ile birlikte ikinci üyesine kavuşacak. 12,3 inçlik dijital sürücü ekranıyla birlikte 17,7 inçlik dev multimedya ekranın geleneksel ikiliyi oluşturduğu bu formülde yolcu tarafında da bir ekran kullanıcıları bekliyor olacak. Sürücü tarafında olduğu gibi 12,3 inç olarak belirlenen bu ekranın resmin genel bütününe olan görsel katkısıysa tek kelime ile muazzam.

EQE ile ilgili karanlıklar ardından gizlenen detaylar sadece tasarımlardan ibaret değil. Otomobilin teknik verileri de şimdilik bilinmeyenler arasında. Masadaki beklentiler ise EQS çevresinde şekilleniyor.

Eğer bu gerçeğe dönüşürse EQE için de tek ve çift elektrik motorlu iki versiyonu ilk aşamada ön planda görebiliriz. Giriş seviyesinde 333 PS güç ve 568 Nm tork üreten bu formüle ikinci elektrik motorunun girmesiyle birlikte limitler güç bazında 523 PS, tork bazında ise 855 Nm’ye kadar çıkabilir.

En iyi orandaki menzil beklentisi ise 650 ile 700 kilometre arasında. Önümüzdeki günlerde daha net detaylarıyla karşımızda olacak EQE ile ilgili detayları LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us