Mercedes-Benz Hindistan’da satış rekoru kırıyor

Mercedes-Benz Hindistan, 2021 yılının ilk yarısında (Ocak-Haziran) 4.857 adet otomobil ve SUV perakende satış yaptığını açıkladı. Bununla, Alman otomobil üreticisi, satış yaptığı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 65’lik güçlü bir büyüme kaydetti.

Mercedes Benz satış trendleri
Mercedes-Benz, 2021’in ilk altı ayında Hindistan’da sekiz yeni model piyasaya sürdü. Buna yeni A-Serisi Limuzin, AMG A35 4Matic , yeni E-Serisi, tamamen yeni GLA, AMG GLA dahildir. 35 4Matic , GLS Maybach 600 , ve tüm yeni S sınıfı .

Nisan ve Mayıs aylarındaki birkaç aylık yavaşlamanın ardından Mercedes-Benz, özellikle Haziran 2021’de çok güçlü satışlar kaydetti. Bu aynı zamanda pazardaki güçlü toparlanmanın ilk işaretlerini de gösteriyor.

Mercedes-Benz E Serisi LWB ardından 2021 arasında H1 Hindistan’da otomobil için tek en çok satan modeli kalmıştır Mercedes-Benz GLE SUV. Otomobil üreticisinin A-Serisi Limuzin ve tamamen yeni GLA gibi giriş seviyesi modelleri de 2021 yılının ilk yarısında satış hacimlerine katkıda bulundu.

Şirket, 2021 için Hindistan’a tahsis edilen 50 adet GLS Maybach 600’ün şimdiden satıldığını doğruladı. Benzer şekilde, yeni S-Serisi için, ilk 150 CBU ünitesinin 90’ı, daha araç resmi olarak piyasaya sürülmeden önce rezerve edildi.

Bir cevap yazın

Contact Us