Mercedes-Benz EQS’in fiyatı belli oldu

Mercedes–Benz, yeni amiral gemisi olan elektrikli EQS sedan modelini geçtiğimiz gün Almanya’da siparişe sundu.

Mercedes–Benz, yeni amiral gemisi olan elektrikli EQS sedan modelini geçtiğimiz gün Almanya’da siparişe sundu. Otomotiv sektörünün lider firması, aracın satış fiyatını da açıkladı.

Mercedes–Benz göre yapılan açıklamada, aracın asgari 100 bin dolar gibi bir fiyata müşteri bulacağı doğrulandı. 90 kWh batarya paketine sahip olan ve arkadaki tekerleklere şiddet karşılamak için tek bir elektrik motoru kullanan model, 106 bin dolar ile 124 bin dolar arası bir fiyata sahip olacak.

MERCEDES-BENZ EQS DENEME İÇİN DE KULLANILACAK

Alıcılar EQS’lerinin özelliklerini belirledikçe fiyatlarda da oynamalar görecek. Oysa Mercedes-Benz, müşterilerin kablosuz yazılım güncellemeleri kadar sunulan öteki özelliklerin kilidini başlatmak veya kabul etmek için ödeme yapmakla ilgilenip ilgilenmeyeceklerini sınamak için yine EQS’yi kullanacak.

Örnek olarak şirket, arkadaki tekerleklerin direksiyon açısını elektronik olarak sınırlandıracak. Ancak satın alındıktan sonra, daha gizli bir dönüş yarıçapı için ve direksiyon açısını birkaç derece çoğaltmak için daha pozitif para ödeme seçeneği olacak. Şirket öte yandan kullanıcılarına özellikleri denemeleri için ücretsiz test süreleri de vermeyi düşünüyor.

Mercedes-Benz, bu tarz fikirleri deneyen tek şirket değil. Tesla, Autopilot sürücü yardım sistemi yazılımı gibi özellikleri kablosuz olarak satın alınabilir ışık halkası getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bir başka Alman otomobil firması BMW ise, vasıta içi mikro dönüşümler konusunda bambaşka atılımlar geliştirdi.

EQS, fiyat ve uzun menzilli özelliklerine bakıldığında Model S sedan ile karşılaştırılıyor. Modelin piyasadaki ağırlığı ve satmak başarısı, yarışın galibini belirleyecek.

Bir cevap yazın

Contact Us