Mercedes-Benz EQS incelemesi

Mercedes-Benz EQS, benzer elektrikli lüks sedanlarla (diğerlerinin yanı sıra Tesla Model S veya Lucid Air) rekabet etmek için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip bir modeldir ve bu şirketteki tartışmasız en önemli sayı menzildir. EPA (Amerika Birleşik Devletleri Çevre Koruma Ajansı), en uzun menzilli versiyon olan temel tek motorlu EQS 450+’yı 350 mil (563 km) gidebilir olarak değerlendirmesini yapmıştı ancak testler sonucunda tek şarjla bundan çok daha uzun süre gidebildiğini Mercedes kanıtladı.

Mercedes-Benz EQS incelemesi

Mercedes, donanım modellerinde ‘çok hafif’ olarak tanımladıkları bir EQS 450+’ı test etti. Ancak araç yine de 5.500 pound yani 2.400 kilo (bir S-Sınıfı’ndan 400 pound – 180kg daha ağır) ağırlığında. Yaptıkları menzil testine göre, aracın tek şarj ile yaklaşık 442 mil (680 km) gidebildiği ve 6,2 saniyede etkileyici bir 0-100 km/s hız yapmayı başardı.

EQS, fabrikadan bu modele takılan standart lastiklerle donatıldı, Goodyear Eagle F1 Asmetric 5 ve standart 20 inçlik jantlara sarılı. Fabrika tarafından önerilen doğru basınca şişirildiler, ancak buna rağmen araç EPA menzil derecesini yüzde 20’nin üzerinde aştı.

EQS ayrıca, EPA iddiasından daha iyi bir genel elektrik tüketimi sonucu elde etti. Gerçek sonuç: 35 kWh/100 mil (2,86 mil/kWh) ve EPA iddiası: 29,5 kWh/100 mil (3,39 mil/kWh).

Mercedes, ayrıca 442 millik yolculuğun ne kadara mal olduğunu da hesaplıyor. Örneğin, bir kilovat saat başına ortalama hızın 10 sent olduğu Washington’da, sadece 12,45 dolara mal olurken, Hawaii’de aynı yolculuğa çıkarsanız, birkaç kat daha pahalı olacak ve 41 $ tutarında olacaktır.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us