Mercedes Benz AMG E 63 S Sedan lüks ve yüksek performansı bir araya getiriyor

Mercedes Benz AMG E 63 S Sedan’ın yeniden tasarımı, 2021 modelini araştırılması gereken bir model haline getiriyor.

El yapımı 603 beygir gücü ve değişken torklu AMG Performance 4MATIC+ ile E 63 S Sedan, şimdiye kadarki en hızlı Mercedes-AMG modellerinden biridir. Aynı zamanda Mercedes Benz’in yol teknolojisini sokak modellerine dahil ettiği en lüks yollardan biridir.

2021 AMG E 63 S Sedan, birkaç saniyeden daha kısa bir sürede saatte 60 mil hıza ulaşır. Bu beş kişilik kapasiteye sahip sedan, şehirde galon başına 16 mil ve otoyolda galon başına 23 mil alıyor.

AMG tarafından geliştirilen V8, günümüzün yüksek performans ve güç talebi için tasarlandı. Mütevazı bir deplasmanla olağanüstü çıkış üreten 603 beygirlik V8 biturbo motor, şimdiye kadarki en güçlü E-Sınıfı motordur. Muazzam torku sadece 2,500 rpm’de 627 pound-feet zirveye ulaşır ve onu 4,500 rpm’de tutar. Bu tür bir güç, 186 mil / saat en yüksek iz hızına giderken sizi 3,3 saniyede saatte 60 mil hızla fırlatır.

Bir turbodan daha iyi olan nedir? Motorun “V” içine yerleştirilmiş bir çift turbo! Bunun yaptığı şey, sıkıştırılmış yüklerini her bir turbodan, sıfıra yakın basınç kaybı veya turbo gecikmesi ile son derece kısa bir yol aracılığıyla silindir sırasına göndermektir.

AMG E 63’ün Camtronic sistemi, emme ve egzoz valfi kaldırmasını uyarlamanın yanı sıra verimliliği artırmak için düşük yük koşullarında 2, 3, 5 ve 8 numaralı silindirleri sorunsuz bir şekilde devre dışı bırakır.

Bu, bir depo benzinle daha uzun yolculuklar yapmanızı mümkün kılan ve size boşta kalan silindirleri milisaniyeler içinde ateşleme seçeneği sunan harika bir özelliktir. Böylece güç, istediğiniz zaman kullanılabilir.

Son olarak, döküm alüminyum bloğun silindir duvarları, performans, verimlilik ve dayanıklılıktan yararlanan AMG patentli bir süreçte oluşturulmuştur.

Tüm bunları bir araya getirmek, 2021 AMG E 63 S Sedan’ı size özel yapan benzersiz bir ayrıntıdır. AMG motoru hala el yapımı olmakla kalmıyor, aynı zamanda kendi ustası tarafından imzalanıyor.

Bu arabanın çekişi, kaputun altında ne olduğuyla ilgili. Gücüne ve verimliliğine hayran kalınacak kadar iyi. Günün sonunda, büyük, cesur Mercedes Benz amblemine sahip tasarım, bu aracı sürmeyi bir zevk haline getiriyor.

Bir cevap yazın

Contact Us