Mercedes 2022 beklenen tüm haberler!

Birçok üretici gibi Mercedes’in 2022 yenilikleri de elektrifikasyona gurur verecek ve önümüzdeki yıl üretici için bir değişim yılı olacağa benziyor. Gerçekten de, 2022’de, “klasik” modellerin son lansmanlarından bazılarına, halihazırda piyasadaki en zenginlerden biri olan bir dizi elektrikli otomobil tanımı eşlik edecek. Mercedes 2022 beklenen tüm haberler!

Gelecek yıl, içten yanmalı motora sahip en son nesil yeni Mercedes-AMG SL‘nin pazarlanacağını zaten biliyoruz: Stuttgart bir süre önce, 2025’ten itibaren artık yeni elektrikli olmayan modelleri piyasaya sürmeyi düşünmediğini açıkladı. C-Serisi ve E-Serisi arasında, muhtemelen CLE adı altında, Coupé ve Cabriolet versiyonlarında hala birkaç SUV ve hatta bir spor otomobil olacak. İşte 2022’de Mercedes’te beklenen yenilikler:

Mercedes EQB

Yeni yılda görücüye çıkacak ilk elektrikli model, EQA’yı desteklemek üzere gelen GLB’nin elektrikli bir çeşidi olan Mercedes EQB olacak . 4,7 metreden biraz daha kısa olan EQB , geleneksel modelin geniş iç mekanını ve yedi koltuğunu koruyor, ancak çok yönlülüğünden ödün vermeyen pilin boyutu nedeniyle yaklaşık 90 litrelik azaltılmış bagaj hacmine sahip. Gerçek lansman 2021’in sonunda gerçekleşecek, ancak 2022’de, muhtemelen Ocak ve Şubat ayları arasında, 270 hp’nin üzerinde ve 400 km’nin üzerinde bir menzil ile sınıfının en iyisi bir modelle satışa sunulacak.

Mercedes CLE Coupe ve Cabrio

İki nesil özel coupe ve cabrio otomobillerden sonra, Mercedes C-Serisi ve E-Serisi orta noktaya geri dönüyor: 2022 boyunca, yeni Mercedes CLE’nin ateş konseptini alacak olan son versiyonunu bekliyoruz. CLK, kendisini iki model arasında yarı yolda konumlandırarak. CLE’ler ayırt edici bir görünüme sahip olacak ve üstü açılır arabada yumuşak kumaş tavan yer alacak.

Mercedes EQE

Mercedes EQE elektrikli üst-orta boy bir sedan olacak. Daha az aerodinamik ancak alan, performans ve menzil arasında iyi bir dengeye sahip. 4.95 metre uzunluğunda, 1.96 metre genişliğinde ve 1.51 metre yüksekliğindedir. Mercedes EQE, 292 hp (215 kW) ve 530 Nm güç üreten, 660 km’ye kadar menzil sunan ve hızlı modda 32 dakikada %80’ini şarj eden bir lityum iyon pille çalışan 350 arka motorlu versiyonla başlayacak. Üretim önümüzdeki haftalarda başlayacak, ancak lansman için 2022 yazına kadar beklemek gerekecek. Fiyata gelince, EQS 100.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla karşımıza çıkacak.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us