Megane E-Tech: elektrikli Renault geldi

Renault, Avrupa’da elektrikli araçlarda bir öncüdür ve Fransız otomobil üreticisi diğer tüm yerel markalardan (Twizy, Twingo, Zoe, Kangoo ve Master) daha fazla EV sunmaktadır. Renault, iki ay önce Münih’teki IAA Mobility fuarında tanıtılan Megane E-Tech Electric‘in teslimatlarına başlamaya hazırlanıyor.

Bu tartışmasız Renault’nun bugüne kadarki en önemli EV’si ve birkaç iyi nedenden dolayı: aile boyu, harika görünüş, doğru zamanda gelmesi ve en önemlisi, EV platformu üzerine inşa edildi.

YouTube’da yayınlanan ilk incelemeler, Renault’nun elektrikli kompakt hatchback’inin neyden yapıldığını görmemizi sağlıyor. CarGurus UK ve ThomasGeigerCar, elektrikli Megane’ın ilk sürüş incelemelerini sunan ilk İngilizce kanalları arasında yer alıyor ve her ikisinin de bu konuda söyleyecekleri olumlu şeyler var.

Megane E-Tech Electric, CMF-EV platformunun mümkün kıldığı verimli paketleme, uzun dingil mesafesi ve kısa çıkıntılar sayesinde geniş bir iç mekana sahiptir. Arkada bile uzun boylu yetişkinler bolca yer bulabilir.

60 kWh pil gücü ile en yüksek donanımı 217 bg olacak. CarGuru’dan Vicky Parrott, Renault’nun bu sınıfın GTI’sı olarak bahsetmeye devam ettiğini söylüyor.

Megane E-Tech

Renault ağırlık tasarrufuna çok dikkat ettiğinden, Megane E-Tech Electric 1.624 kg (3.580 lbs) kadar hafiftir. Yalnızca FWD düzeni tek başına kablolarda ve soğutma bileşenlerinde yaklaşık 100 kg (220 lbs) tasarruf sağlayarak en hafif elektrikli Megane’ı en hafif VW ID.3 modelinden yaklaşık 50 kg daha hafif hale getirir .

Kompakt bir EV için düşük ağırlık, mükemmel yol tutuşu, çeviklik, rahat sürüş ve artan verimlilik gibi niteliklere dönüşür.

Sonuç olarak, Megane E-Tech Electric, Renault’nun şimdiye kadar ürettiği en iyi elektrikli otomobil ve VW ID.3 ve Peugeot e-2008 için korkunç bir rakip olarak görülüyor. Megane E-Tech Electric, Şubat 2022’de satışa başlayacak. Avrupa genelinde ön siparişler zaten mevcut.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us