Mazda Japan, bazı araçları için ECU yükseltmeleri sunuyor

Fabrika çıkışlı turbo motorları kullanan sportif otomobillerin en havalı yanlarından biri, genellikle bir ECU ayarından başka bir şey olmadan daha fazla güçlendirme açabilmenizdir. Tipik olarak, bir ECU ayarı, satış sonrası bir tuner içerir ve muhtemelen arabanızın garantisini geçersiz kılar. Ancak Mazda Japan, 3 veya CX-30 otomobilleri için mevcut olan Mazda Spirit Upgrade adını verdiği bir şeye sahip.

Mazda Spirit Yükseltmesi, aracın ECU’suna yazılım yükseltmeleri yaparak güç katar ve hızlanmayı iyileştirir. Spirit Upgrade D1.1, Japon pazarı için 1.8 litrelik turbo dizel motor içindir ve güç çıkışını stok 114 beygir gücünden 128 beygir gücüne yükseltir. Bu büyük bir güç kazancı değil, ancak 14 beygir gücü hissedilebilir.

ECU yükseltmesi ayrıca egzoz gazı devridaim programlamasını değiştirerek turbo gecikmesini azaltır. Ayar, torku artırmaz ancak tork eğrisini genişleterek torku 2800’den 4300 rpm’ye yükseltir. 2 Nisan 2019 ile 3 Kasım 2024 arasında üretilen tüm Mazda 3 dizel otomobiller Mazda Spirit Güncellemesi için uygun.

Bir cevap yazın

Contact Us