Mazda CX-5 yenilendi

Mazda, CX-5’i güncelledi. Yenilenen Japon, yeni ön yüzü ve keskinleştirilmiş arkası ile dışarıdan tanınabiliyor. 

Mazda genellikle modellerini yıllık model yılı güncellemelerini uygulayarak güncel tutar. CX-5 de her yıl sıkılaştırılır, ancak ikinci nesil CX-5’te hiçbir zaman gerçek bir makyaj yapılmadı. 2022 model yılı gerçekten değişmiş bir dış görünüme kavuşacak.

Güncellenmiş CX-5’i görünce hiç kimse şaşırmayacak, ancak Mazda’nın niyeti abartılı tasarımla şok etmek değil. Onu esas olarak revize edilmiş ön cephesinden tanıyabilirsiniz. Örneğin farlara farklı bir şekil verilmiş ve bu birimlerin yorumu da ayarlanmış. Yatay bir şerit ve kısmen kapalı bir halka şeklinden oluşan iyi bilinen ışık imzası, L şeklindeki LED elemanları ile değiştirilmiş. Ayrıca ızgara ve etrafındaki alüminyum renkli süsleme de yeni.

Bundan böyle, trimin ‘kanatları’ farların altına daha az uzanacak. Bununla birlikte, ızgaranın sol ve sağ taraflarında, şerit çok daha geniş ve ızgaranın kendisinin genişliğini kaybetmesine neden oluyor. CX-5’in arka tarafında da yeni aydınlatma var. Birimler burada da farklı bir şekle sahip. Zirkon Kum boyası da yenidir.

CX-5 SÜRÜMLERİ

Gizli haber de var mı? Tabii ki. Mazda’ya göre, CX-5’in süspansiyonu diğer şeylerin yanı sıra incelendi ve ses yalıtımı daha da geliştirildi. Adsız standart versiyon olan Comfort, Sportive, Luxury ve Signature korunsa da Mazda teslimat yelpazesine Newground varyantını ekliyor. Bu versiyon, gümüş renkli koruyucu plakalar dahil maceracı görünümlü ekstralarla bezenmiŞ. Ayrıca Mazda, siyah yan ayna kapakları, gümüş şeritler, ızgarada yeşil-sarı vurgular ve özel 19 inç hafif metal ile onu optik olarak giydiriyor. Newground’un iç kısmı suni deri ve suni süet ile tamamlanmış ve ayrıca yeşil-sarı vurgularla dekore edilmiş.

Luxury versiyonunda artık bir indüksiyon şarj cihazı var. Buna ek olarak, istediğiniz sürüş modunu kolayca seçebileceğiniz Mazda Intelligent Drive Select artık mevcut. Dört tekerlekten çekişli CX-5’ler ayrıca yeni bir Off-Road Moduna sahip. Signature, CX-5 artık farklı şekilde düzenlenmiş bir bagaj bölmesine sahip, bu da yük hacmini 73 litre artırarak 550 litreye çıkardı. Buna ek olarak, Seyir ve Trafik Desteği, Lüks versiyondan Mazda CX-5’te bulunan yeni bir sistem.

Bu yıl içinde gerçekleşecek olan pazar lansmanına kadar kapsamlı özellikler ve fiyatlar bunu takip edecek. Başlangıç ​​fiyatının 35.990 avro olduğu biliniyor.

 

Bir cevap yazın

Contact Us