Mazda CX-3’ün en iyi özelliği

CX-3 ilk olarak 2015’te üretime girdi ve kitlesel pazara sunulmasından bu yana epeyce ilgi gördü.

Mazda itibarını üretim kalitesine dayandırıyor. Yakın zamanda ise bu değişikliğin herhangi bir işareti görünmüyor. İnsanlar bir Mazda ile ne elde edeceklerini biliyorlar, bu nedenle bugün hala yollarda bu kadar eski model görmek şaşırtıcı değil. Bu durumda Mazda’nın göze çarpan en büyük örneği CX-3.

CX-3 ilk olarak 2015’te üretime girdi ve kitlesel pazara sunulmasından bu yana yollarda epeyce ilgi gördü. CX-3’ü birçokları için neyin çekici bir otomobil yaptığını ve neden bir tane satın almayı düşünmeniz gerektiğini cevapladık.

MAZDA CX-3 OLDUKÇA İYİ BİR SUV

Mazda CX-3, 2016 yılında ilk kez bayilere ulaşan bir alt kompakt SUV. Pratik özellikleri sayesinde çoğunlukla aileleri hedefliyor, ancak CX-3’te diğer sürücülerin de ilgisini çekmek için fazlasıyla yeterli.

Sadece beş yıl civarında olmasına rağmen, CX-3 2018’de bir makyaj gördü. Değişiklikler küçüktü, ancak CX-3’ün güvenliğini artırırken SUV’nin dış görünümünü de iyileştirdiler.

SUV’larında ekstra teknoloji arayan herkes, Mazda CX-3’e yatırım yapmayı ciddi olarak düşünmelidir. Bu araba bir SUV için küçük olabilir, ancak teknolojik bir güce sahiptir. Şeritten ayrılma uyarısı ve otomatik acil frenleme gibi güvenlik özellikleri, sürücüleri yolcularla birlikte rahatlatacaktır.

Bunun ötesinde, bir gözü yakıt göstergesinde olanlar CX-3’ün ekonomik dizel motorunun keyfini çıkaracaklar. CX-3 ayrıca düzenli olarak çok daha kısa yolculuklarda araç kullananlar için benzinli seçenekleriyle mevcut.

Duyarlı direksiyon ve oldukça sağlam süspansiyon ile bu Mazda SUV, virajları çok daha küçük bir şey gibi ele alır. Biraz Mazda 2 sürmek gibi hissettirdiği söyleniyor ama daha yüksekten.

Yükseltilmiş sürüş yüksekliği ve geniş camları sayesinde trafiği kolaylıkla atlayabilirsiniz. CX-3’ü kullanmak bir zevktir ve bu konuda rekabeti suya düşürür. SUV’nizin direksiyonunda olabildiğince fazla eğlence arıyorsanız, Mazda CX-3’ü yeterince tavsiye edemeyiz.

MAZDA CX-3 ZORLU REKABETLE KARŞI KARŞIYA

Sıkışık küçük SUV pazarında kalabalığın arasından sıyrılmak zordur. Mazda CX-3, Citroen C3 Aircross, Nissan Juke ve Renault Captur gibileriyle rekabet ediyor. İçerisindeki teknoloji salları sayesinde, CX-3 gerçekten de rakiplerine karşı öne çıkıyor.

Diğer küçük SUV’ler CX-3’ten biraz daha fazla dikkat çekerken, Mazda’nın kullanıcı dostu yaklaşımı hayatı oldukça kolaylaştırıyor. Mazda, sürücülerinin CX-3’ün direksiyonunda oturmaktan gerçekten keyif almalarını istiyor. Bu nedenle hem sürüşü eğlenceli hem de teknolojisinin kullanımı kolaydır.

Bununla birlikte, aile dostu bir SUV kullanmak, tüm aileye sığabileceği beklentisiyle gelir. CX-3’ün arkada sınırlı bir alanı vardır ve ana sorun sıkışık koltuklardır. Bir SUV için ana öncelikleri tüm aileyi içine sığdırmaksa, sürücüler biraz daha büyük bir seçenek bulmak isteyebilirler.

Bir cevap yazın

Contact Us