Maserati MC20, ‘Yılın Ürün Tasarımı’ ödülünü kazandı

Maserati MC20, Avrupa Ürün Tasarım Ödülü 2021’de genel birinciliği alarak Yılın Ürün Tasarımı ödülünü kazandı.

İtalyan süper otomobil aynı zamanda Ulaşım/Otomobil/Kamyon/Mobil Ev ve Ulaşım/Diğer Ulaşım Tasarımı kategorilerinde de birincilik elde etti.

Önden arkaya doğru geniş kıvrımlara sahip şık bir siluet ve hava akışının mekanik parçaları soğutmak için otomobilin içinden yönlendirildiği alt tamponda öndeki daha keskin çizgilerle birleşiyor.

Arkada, otomobilin kenarlarını aşan dar stop lambaları ve belirgin bir arka difüzör bulunuyor. Parti parçası, açıldığında dikkatleri üzerine çeken, aynı zamanda daha fazla kabin alanı sağladığı için işlevsel olduğu da söylenen kelebek kapı tasarımı mevcut.

Ödüller, ‘en estetik açıdan heyecan verici, işlevsel ve yenilikçi ürünleri’ seçen bir jüri paneli ile binlerce başvuru alıyor.

Maserati tasarım başkanı Klaus Busse şunları söyledi: “Misyonumuz, gelecekte Maserati New Era’yı başlatan model olarak hatırlanacak bir otomobil tasarlamaktı. Ve MC20 ile hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum.

“Bu eşsiz projeye yürekten bağlı olan tüm ekibin çalışmalarını takdir eden bu gıpta edilen ödülü almaktan onur duyuyoruz.”

Bir cevap yazın

Contact Us