Maserati MC20 görücüye çıktı

Maserati’nin MC20 süper spor otomobili, Supercar Run’da ünlü tepe tırmanışını üstlenerek Goodwood’un 27. Hız Festivali’nde İngiltere’deki dinamik çıkışını yaptı.

Dört günlük otomobil yarışı boyunca Maserati MC20, 1,16 millik parkurda teste tabi tutuldu.

MC20, Trident markasının 202mph’nin üzerinde bir azami hıza sahip ilk ortadan motorlu iki koltuklu spor otomobilidir ve karbon fiber monokoklu ilk Maserati’dir. Yani tüm otomobil tüy kadar hafif 1500 kg ağırlığındadır. F1’den türetilen güçlü motoruyla eşleştirilen bu kombinasyon, 0-62mph’ye 2,8 saniyede ulaşarak dudak uçuklatan bir hızlanma ve en yüksek hız için olağanüstü bir güç-ağırlık oranı sağlar. Maserati Nettuno motoru, Supercar Paddock’ta MC20’nin yanında sergilendi.

Maserati’nin performans sedanı Nero Ribelle’deki Ghibli Trofeo, First Glance’ın bir parçası olarak ikonik tepe tırmanışında da yer aldı ve 4.3 saniyede 62mph’ye ulaşabilen 580 hp V8 motorunu sergiledi.

Festivalin geri kalanında, hem MC20 hem de Ghibli Trofeo, Goodwood tepe tırmanışında günde iki kez izleyicileri heyecanlandırdı ve sırasıyla Supercar Paddock ve First Glance Paddock’ta sergilendi.

Bir cevap yazın

Contact Us