Maserati Grecale Trofeo Performance SUV onaylandı

Dünyanın bir SUV hakkında heyecan duyması sık değildir, ancak bazı istisnalar vardır. Yaklaşan Maserati Grecale bunlardan biri.

Monterey Otomobil Haftası sırasında The Drive’a konuşan Maserati Kuzey Amerika CEO’su William Peffer, İtalyan otomobil üreticisinin tamamen yeni Porsche Macan dövüş modelinin bir Trofeo varyantını piyasaya sürmeyi kesinlikle planladığını söyledi.

Grecale, Maserati’nin Levante SUV’unun hemen altına uyan D-segment modeli. Bu sadece “kompakt SUV” ya da Peffer’in şu anda oyundaki en hızlı büyüyen ve en karlı segment olduğunu söyleyen endüstri dili. Aslında Maserati, Grecale’i Audi Q5, BMW X3, Jaguar E-Pace, Mercedes GLB ve tabii ki Porsche Macan gibi diğer kompakt lüks tekliflerin yanı sıra markayı meşrulaştırmanın bir yolu olarak görüyor.

Peffer’e göre Grecale, tek bir önemli özelliği sayesinde rakiplerinden ayrılacak: Sürüşü eğlenceli olacak. Ve 2022 serisinin geri kalanı gibi, kompakt SUV da GT, Modena ve Trofeo gibi üç donanım seçeneğiyle sunulacak.

Peffer, “Bunu yapmanın yollarından biri, ürün grubunuzda o ürünle tutarlı olmanızdır” dedi. “Bizim için bu, üç trim anlamına geliyor. Bu yüzden [Grecale]’nin Trofeo versiyonu, Modena versiyonu ve GT versiyonu olacak.”

GT, Maserati’nin “şehirli, minimal ve çağdaş ruhunu” temsil ederken, Modena ile süslenmiş otomobiller içte ve dışta daha keskin görünüyor – isterseniz daha da lüks. Ardından, daha fazla güç ve daha iyi yol tutuşu isteyen otomobil tutkunları için donanım olan Trofeo var.

Maserati, Grecale’i bu kasım ayında 2022 modeli olarak tanıtacak ve büyük olasılıkla Trofeo donanımının ayrıntıları da onunla birlikte gelecek.

 

Bir yanıt yazın

Contact Us