Maserati Grecale, kasım ayında resmen tanıtılabilir

FCA ve PSA’in birleşmesi ile yeni bir markanın altına yerleşen Maserati, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. İşte o modellerden biri olan Grecale hakkında elimize yeni bilgiler geldi. 2020 yılının eylül ayında ilk kez duyurulan model, 2021 yılında tanıtılacaktı. COVID-19 salgını nedeniyle ertelenen modelin çıkış tarihi, Kasım ayı olarak belirlenmiş durumda.

Maserati tanıtım için net bir tarih paylaşmadı fakat kasım ayına yaklaştıkça elimizdeki bilgiler de artacaktır. Grecale, Maserati’nin her gün büyüyen SUV pazarı için çıkacak ikinci aracı olacak.

Casus fotoğraflar sayesinde Grecale’nin uzun ve keskin hatlara sahip burnu ile şık bir SUV olacağını görebiliyoruz. Levante’nin tasarım dilini kullanacak olan Grecale, ağabeyi gibi oval bir ızgaraya sahip olacak. Arka kısımda dört çıkışlı egzoz sisteminden farklı bir detay görünmüyor olsa da bu bölgede çok büyük sürprizler beklemiyoruz.

Maserati’nin yeni SUV’sine güç verecek üniteleri hakkındaki planlamalarını ise henüz bilmiyoruz. Öte yandan tahminlerimize göre giriş seviyesinde 2.0 litrelik yarı hibrit bir motor seçeneği bizleri bekliyor olacak. MC20’nin kaputunun altında bulunan çift turbolu 3.0 litrelik V6 motor ise opsiyonel güç ünitesi olarak karşımıza çıkacak. V6 motor 630 bg güç ve 730 Nm tork üretebiliyor fakat Grecale’de bu güç daha düşük olacaktır.

Bir cevap yazın

Contact Us