Maserati Ghibli hibrit hale geliyor

Maserati, hibrit bir motorla çalışan ilk otomobilini tanıttı.

158mph maksimum hız ve 0-62mph sprint süresi 5,7 saniye olan Ghibli Hybrid, V6 modelinin değiştirilmiş bir versiyonu etrafında inşa edilmiş.

330 hp ve 450 Nm tork sağlayan 2.0 litrelik, dört silindirli bir dizel motora ve ayrıca fren yaparken veya yavaşlarken enerjinin yakalanmasını sağlayan 48 voltluk bir hibrit sisteme sahip.

En yeni arkadan çekişli, dört kapılı sedan, bazı tasarım değişikliklerine rağmen hala çekiciliğini koruyor. Mavi renkli hava girişleri, frenleri var ve hatta trident ambleminin altı mavi bir flaşla vurgulanıyor.

Otomobil ayrıca GranLusso kaplamada kromla veya GranSport versiyonlarında daha agresif siyahla tamamlanan yeni bir ızgarayı da görücüye çıkarıyor. Yeni bumerang tarzı arka ışık kümeleri, zarif coupe benzeri düzene, şekillendirilmiş bir kaput, siyah alaşım jantlar ve çift egzoz borusuna sahip.

Yeni görünümlü iç mekan, ön panele düzgün bir şekilde oturan ve temiz, keskin grafikler sunan yükseltilmiş bir bilgi-eğlence sistemine sahip.

Müşteriler ayrıca Maserati Connect’i üç yıllık ücretsiz hizmetler ve sisteme entegre Alexa ile alıyor. Servis, acil durum ve yol yardımı ile çalıntı bir aracın takibi ile ilgili güncellemeler için kullanılabilir. Yerleşik haritalar üç yıl boyunca tamamen güncellenir ve sekiz adede kadar cihazı bağlamak için tamamlayıcı bir Wi-Fi etkin noktası vardır.

Bir cevap yazın

Contact Us