Maruti Suzuki Swift’in çıkış tarihi sızdırıldı

Suzuki, 2017’de mevcut Swift neslini piyasaya sürmüştü. Suzuki şimdiden Swift’in dördüncü nesli üzerinde çalışıyor. Yeni nesil Swift’in 2022’nin ortalarında tanıtılması bekleniyor. Bu sefer Swift’de pek çok güncelleme olacak.

Yeni nesil Swift’in, mevcut tasarımın bir evrimi olacak yeni bir tasarım diline sahip olması bekleniyor. Biraz ağırlıktan kurtulmaya yardımcı olacak yeni bir platforma dayanacak ve aynı zamanda mevcut mimariye göre sağlamlığı artıracak.

Swift’e güç vermek, 1.2 litrelik doğal emişli, dört silindirli benzinli motorun daha rafine ve yeniden işlenmiş bir versiyonu olacak. Ayrıca yakıt verimliliğini artırmak ve emisyonları azaltmak için hibrit teknolojisiyle eşleştirilecek.

Şu anda, 90 PS maksimum güç ve 113 Nm maksimum tork üreten 1.2 litrelik doğal emişli DualJet benzinli bir motordur. Motor, hibrit teknolojisi veya SHVS hafif hibrit teknolojisi almıyor ancak rölantide motor çalıştırma/durdurma ile geliyor. Bu, motorun yakıt verimliliğini artırmaya yardımcı olur.

Bu motor Swift’i Hindistan pazarındaki yakıt verimliliği en yüksek hatchbacklerden biri yapıyor. 5 ileri manuel şanzıman veya 5 ileri AMT ile alabilirsiniz. Maruti Suzuki, manuel şanzıman için 23,20 km/l ve AMT varyantı için 23,76 km/l yakıt verimliliği rakamı talep ediyor.

Suzuki ayrıca Swift’in sıcak hatchback versiyonunu da piyasaya sürecek. Swift Sport, Mayıs 2023 civarında tanıtılabilir. Normal Swift’den daha sert bir şasi ile gelecek. Ayrıca, daha iyi yol tutuşu sağlamak için süspansiyon kurulumu yeniden işlenecek. Evet, bu sürüş kalitesini olumsuz yönde etkiler ama hot hatch satın alanlar bunu bilir.

Bir cevap yazın

Contact Us