Yenilenmiş Skoda Scala 2023

Skoda Scala 2023 yakında yeni bir ön uç ve yeniden tasarlanmış LED farlarla orta devirde bir yenileme alacak. Skoda, makyajlı hali için Scala hatchback’i hazırlıyor. Güncellenmiş hatchback, Volkswagen Golf ve yakında çıkacak olan Vauxhall Astra ile rekabet edebilmek için yeniden tasarlanmış bir ön uç ve özellik değişiklikleriyle Skoda Scala 2023 yılında satışa çıkacak.

Casus fotoğraflarımızda stil güncellemeleri çok az ve bu prototipin kamufle edilmiş alanlarıyla sınırlı görünüyor. Yeni dikey girişlere sahip yeniden şekillendirilmiş bir ön tampon, yeni görünümlü LED farlar ve güncellenmiş arka lambalarla yeniden tasarlanmış bir arka kısım var.

Skoda Scala 2023

Mevcut otomobilin sekiz inçlik ve 9.2 inçlik bilgi-eğlence sistemlerinin yeni modele taşınmasıyla, içeride değişikliklerin minimum olmasını bekliyoruz. Ancak giriş seviyesi otomobilin 6,5 inçlik ekranı kadrodan çıkarılabilir.

Bu prototipin pencerelerinden baktığımızda, hafifçe yeniden şekillendirilmiş bir gösterge paneli görebiliyoruz  ancak göstergeler ve direksiyon simidi mevcut otomobille aynı görünüyor. Muhtemelen Skoda, kabinin yeni görünmesini sağlamak için döşemeyi de güncelleyecek.

Motor serisi mevcut modele göre değişmeyecek. Scala şimdi tüm yeni güç hepsi 1.0 litrelik ve 1.5 litrelik benzinli motorlar, bir dizi ile sunulan Fabia bunun olası görünüyor böylece de süpermini Skoda yakında herhangi bir zamanda kapalı motorları öldürmeyi planlamıyor. Fabia gibi, Scala da markanın MQB A0 platformunda yer aldığı için hibrit sürüş de beklenmiyor.

En ucuz Scala, 94 bg 1.0 litre üç silindirli benzinli motora sahip olacak, bunun üzerinde aynı ünitenin 114 bg versiyonu olacak. Serinin en üstünde 148 beygirlik 1.5 litre dört silindirli benzinli seçenek olacak.

Dizel güç, Scala serisinde de hayatta kalabilir – ancak herhangi bir yenilik beklemeyin. Mevcut otomobille aynı 114 beygirlik 1.6 litrelik dört silindirli motor olacak ve manuel veya otomatik şanzımanla sunulacak.

Güncel tüm araba haberlerimizi okumak ve fiyat listelerini incelemek için takipte kalın. Bizleri aynı zamanda Twitter’dan da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Contact Us