Jeep Wrangler elektrikleniyor

Jeep, Wrangler’ı elektriklendirme kararı aldı. Peki, bu araç üzerinde bir değişim yaratacak mı?

Marka, Jeep’in elektrikli suları test etme zamanının geldiğine karar verdi ve böylece ilk elektrikli aracını yaptı.

Bu Wrangler 4xe çok yönlülüğe sahip. Hafta sonu off-road maceraları yaratıyor ve hafta boyunca kısa bir yolculuk yapan insanlar için ideal bir iş aracı olarak hizmet ediyor. Yavaş yavaş yeşile dönen bir otomobil endüstrisine uyum sağlayan bu imza niteliğindeki arazi aracı için başarılı bir ilk girişim.

Elektrifikasyon, Jeep Wrangler’ın arazi kabiliyetini veya performansını köreltmedi. Hatta bazıları her zamankinden daha iyi olduğunu iddia ediyor. Tam zamanlı dört tekerlekten çekişli Jeep, büyük kaya çıkıntıları üzerinde kararlı bir şekilde seyahat ediyor, 30 inç derinliğindeki suları geçebiliyor ve kum tepelerinde ustaca gezinebiliyor.

Wrangler 4xe havalı bir dış görünüme sahip. Kapılar ve hardtop tavan, birkaç cıvatanın sökülmesi ve bazı koşumların çözülmesiyle çıkıyor, ön cam ise sadece katlanıyor.

17 kWh lityum iyon pil, arka koltuğun altında bulunuyor. 240 volt düzey 2 şarj cihazının kullanılması pili yaklaşık iki saatten fazla bir sürede çalıştırırken, 110 voltluk normal bir ev prizi yaklaşık 12 saat sürer.

Wrangler 4xe, performans bölümünde tembel değil, oldukça hızlı. Buna karşı en büyük darbe, bir PHEV için yakıt verimliliği eksikliği. Yakıt ekonomisi EV modunda 49 mpge ve diğer zamanlarda 20 mpg’dir. Benzin deposu 17.2 galon tutar.

Standart Wrangler, turboşarjlı 2.0 litre, dört silindirli bir motora sahip ve iki elektrik motoruyla (önde 44 beygir gücü; arkada 134 beygir gücü) eşleştirilmiş ve 375 beygir gücü ve 470 pound-feet tork üreterek onu ikinci yapıyor.

İÇ MEKAN

Genel olarak, Wrangler 4xe’nin iç tasarımı forma sadık kalıyor, yani hiçbir lüks unsur veya incelik yok. Bununla birlikte, koltuklarda deri ve dolgulu üst kapı panelleri dahil olmak üzere normalden daha yumuşak dokunuşlu malzemeler var.

Bir USB bağlantı noktasına, Bluetooth’a ve ustalaşması kolay 5 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip. Apple CarPlay ve Android Auto yalnızca bir seçenek olarak mevcut. Pil, arka sıranın altında bulunuyor ve arkadaki kargo alanını (27,7 fit küp) büyütmeye yardımcı oluyor.

Yeni 2021 Wrangler 4xe, işe gidip gelmek için kısa bir yolu olan ve 22 millik EV menzilini en iyi şekilde kullanabilen hafta sonu savaşçıları için mükemmel şekilde uygundur. Çevreye duyarlı Jeep severler için iyi bir seçim.

 

Bir cevap yazın

Contact Us