Jeep Renegade casus fotoğrafları geldi!

2015 yılında Brezilya pazarında piyasaya sürülen ve 2018’de yeniden şekillendirilen Jeep Renegade’de değişikliğe gidildi. Değişiklikler, uzun zamandır beklenen 1.3 litrelik Turboflex motorun eşlik edeceği modele güncellenmiş görünüm kazandıracak ve sonunda SUV’yi ana rakipleriyle aynı seviyeye getirecek.

Brezilya’dan bir okuyucu tarafından gönderilen yeni casus fotoğraflar, prototipin önemli ayrıntıları gizlediğini gösteriyor. Ancak tüm kamuflajlara rağmen yeni ön ve arka tampon tasarımlarını ve değişen diğer unsurları fark etmek mümkün. Izgarada ince değişiklikler ve tekerlek tasarımları için yeni bir seçenek var. Farlar ayrıca pozisyon ışıklarını da entegre ederken yeni bir tarz kazanıyor.

Kabinde, ön panelde ve gösterge panelinde önemli değişiklikler bekliyoruz. Bilgi-eğlence ekranı, Compass ve Commander modellerinde bulunan aynı yüksek konumla ön konsolun üzerine oturan kayan bir ekrana dönüşecek. Jeep, güncellenmiş crossover’da daha düşük bir konumda olacak olan havalandırma deliklerini de yeniden yapılandırıyor. Renegade ayrıca yeni Compass’takine benzer yeni bir direksiyon tasarımına sahip olacak.

Büyük haber, 1.3 litrelik Turboflex motorun gelişi. Compass, Commander ve Fiat Toro’ya güç veren, Stellantis içinde popüler bir güç aktarma organı. Buna T270 denir ve etanol ile yakıldığında 185 beygir gücü (137 kilovat) üretir. En temel haliyle altı ileri manuel şanzıman ile önden çekişli olacak. Yeni motorun Renegade’de ne tür bir performans sunacağını henüz göreceğiz.

Lansman, 2023 modeli olarak gelmesi için 2022’de gerçekleşecek. Yeni motor, eski 1.8 litrelik doğal emişli motorun nihayet durdurulduğunu görecek. Ancak 170 beygir gücünde (126 kW) 2.0 litrelik turbo dizel önemli bir değişiklik olmadan devam edecek. Güncellenen Renegade’in en pahalı versiyonları, dokuz ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş ile satışa sunulacak.

 

Bir cevap yazın

Contact Us